Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsofőrök nem fáradnak el...

A buszsofőrök nem fáradnak el nagyon? Nem kimerítő ez a munka?

Figyelt kérdés
Hogy lehet naponta órákat vezetni, koncentrálni annyi mindenre, felelni annyi ember életéért? Napokon, heteken, hónapokon, éveken át? Hogy bírják?
2019. nov. 29. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

- beleedződnek

- van előtte komplex alkalmassági vizsga, tehát alkalmatlan ember nem lesz sofőr

- van előírt pihenőidő a fordák között

- emberéletekért felelősséget vállalni se nem aktív, se nem mentális cselekedet, tehát fárasztónak nem fárasztó

- vannak buszvonalak, ahol nem teljes műszakot vezetnek le, hanem reggeli és délutáni csúcsra van osztva munka, a köztes időben hazamehet aludni a sofőr

- mint minden ez is alkati kérdés. szerencsére sokan alkalmasak rá

- vannak pozitív oldalai is. a sokféle inger frissen tart, míg beltéri munkáról ez nem mindig mondható el

2019. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj de te ezt csinálod vagy csak olvastál róla.
2019. nov. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi első, nagyon jókat írtál.

Második, dehogy csinálom, szerintem már a kérdésből is kiderül, hogy én nem vagyok buszsofőr. Nagyon tetszik nekem egy buszsofőr, fiatal, nagyon helyes, szimpatikus, de sokszor szegény olyan lehangoltnak és fáradtnak tűnik, és csak eszembe jutott, hogy talán emiatt, de persze tudom nem csak emiatt lehet.

2019. nov. 29. 22:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a monotonitás miatt lehet fárasztó.

Pl. én felvágnám az ereimet, ha ugyanazon az útvonalon kéne 10-szer végigmennem egy nap.

Emellett itthon nem túl jók a körülmények: sokat dolgoztatják és nem fizetik túl a buszsofőröket.

Tehát igazából meg tudom érteni az illetőt, hogy gyakran szar kedve van.

2019. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
A sok gyökér utas... na az a fárasztó! De nincs mit tenni, 10millió közlekedésmérnök,közgazdász, buszsofőr és rendőr országa vagyunk. :/
2019. nov. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, az első válaszolónak cimeztem a kérdést.

Bár látszik hogy nem kolléga.

2019. nov. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Aki szeret vezetni, annak egyáltalán nem fárasztó, sőt, szorakoztató is lehet. Persze monotonnak érződik néha, de a szalagmunka is monoton, vagy az irodában facebookozás.
2019. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy (bocsánat), sok buszsofőr kicsit "őrült".


Közúton, a legdurvább manővereket, szabálysértéseket eddig a buszsofőröktől tapasztaltam.

Egyébként ha belegondolsz, ez valahol így van rendjén, egy félősebb/túlóvatos/gyengébb lelkületű ember rövid időn belül beleőrülne, leginkább abba, hogy rengeteg ember életéért felel és egy rossz fékezés miatt akár be is törheti az orrát az egyik utas.


Ide keményebb ember kell.

Az alkalmassági vizsgálaton szűrnek pszichológiai, egészségügyi alkalmasságra + reflexvizsgálat etc...

2019. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gábor19... ***** válasza:
Oh dehogy nem. Főleg mentálisan fáraszt le. Meg a legtöbb járatra reggel 3-4órakor kell kellni, és a hosszú fordák este 11, éjfélig tartanak. Bár járatok között van kiállás. Meg ugye ülő munka ami nagyon rontja az egészséget, állóképességet.
2019. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!