Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egyes buszsofőrök miért...

Egyes buszsofőrök miért állítják a fűtést 24 fokra?

Figyelt kérdés

Az ember a kinti hideghez öltözik fel.

Hiába nyitja ki az ajtót a megállóban és nincs "csak" 18-20 fok a buszon, attól még meleg van kabátban.

Ebbe nem gondolnak bele? Szólni meg úgysem megy oda szinte senki, hanem tűr.



2019. dec. 6. 10:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%

Alapból azt nem értem, minek fűteni helyi járaton olyan kinti 5 fok felett...

Normál esetben az ember a kinti hőmérséklethez öltözik és nem fázik (én pl. nem szoktam, ritka nálam a fázás.. olyan ruhákat veszek, ami számomra kintre megfelelő).


Tömegnyomorban, állva, elhasznált levegőben nagyon rossz érzés tud lenni a meleg a járművön.


Amikor 10 fok van kint, akkor már kezd sok lenni a télikabát - ez alapján arra következtetek, hogy 10 fokra elég lenne fűteni, ha kint 0 vagy az alatt van.

2019. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem a tömegközlekedési eszközök 50%-án télen is ugyanolyan a hőérzetem, mint nyáron.

Csak nyáron

1. természetes, hiszen nyár van,

2. legalább levegő van, mert nyitva az ablakok.

2019. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

11!

Egyet értek!


"A hőérzet és a levegő hőmérséklete két külön dolog, ezt egyikőtök sem vette figyelembe még..."

Ha ez így lenne, akkor nem lenne melegem a buszon.

Amiről Te írsz (hőérzet) az létező dolog valóban, de azt a páratartalom szempontjából kell vizsgálni. Vagyis nyáron 27 fokos lakásban 45% páratartalom mellett sokkal jobban érezzük magunkat, mint 60 fokosban.


Ha a sofőr maga miatt fűt, azt meg lehet érteni, de szerintem a legtöbb buszon a fülkében külön lehet szabályozni.

2019. dec. 8. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!