Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért csinálja sok tömegközlek...

Miért csinálja sok tömegközlekedő, hogy befurakszik az ember elé, majd utána cammog meg megáll?

Figyelt kérdés

Igazából nem zavar, csak viccesen érthetetlen számomra.

Szituáció: utazok egy tömegközlekedési eszközön, közeledünk egy megállóhoz, én felállok és odamegyek az ajtó elé (tehát egyértelmű, hogy le fogok szállni, opcionálisan még van is másik, üres ajtó), alanyunk utánam kel fel és jön az ajtóhoz, majd beáll mellém és elkezd kitúrni engem az ajtóból, befurakodni elém. Volt, hogy csak onnan vettem észre, hogy konkrétan fellökött vagy belém könyökölt az illető, de egyébként még előre is szoktam akkor engedni, biztosan siet, hadd menjen.

Majd ezek után, mikor megáll a jármű és kinyílik az ajtó, akkor leszáll és megáll a peronon/padkán, nézelődik, ábrándozik, gyök2-vel indul el bóklászni, látványosan ráér.

(Felszállásnál is előfordul, de akkor ritkább valamiért.)

De akkor előtte miért furakodott? Előtte miért volt sürgős, ha utána 10 másodperccel már ráér? :D

Igazából minden nap 3-4 alkalommal eljátszom ezt valakivel, hogy beengedem magam elé mert furakszik, majd leszállás után majdnem átesek rajta és kerülgethetem, mert tötymörög... miért csinálják ezt? Mire jó? :D


2020. jan. 17. 11:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
60%
Én is észre vettem ezeket az idiótákat. Nem tudom, miért ilyenek és nem csak idős emberekről van szó, hanem középkorúakról és a náluk fiatalabbakról. Fene jó kérdés, mi a fenéért teszik ezt.
2020. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#10 De ez teljesen más szituáció. Ha tudják hogy gyakran tömve van a metró és nem akarnak emiatt lemaradni 1-2 metróról akkor ez érthető. Londonban nekem is egy kicsit sokkoló volt az első utazás a tube-on de ott ez a normális. Ez nem a kulturálatlanság jele hanem logikus megoldás. Azért kell hogy felférjenek az emberek. Ezzel szemben a kérdésben leírt tolakodók semmit nem érnek el ezzel igazából, csak kellemetlenséget okoznak másnak.
2020. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!