Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az idősek ha átadom a buszom a helyemet?

Figyelt kérdés
Mostanában többször tapasztalom, hogy adnám át a helyem és közli, hogy "nem ülök le".
2020. febr. 28. 09:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
"Itt próbálgatok szemezni egy szép fiatal lánnyal, erre feláll és át akarja adni a helyét..."
2020. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%

én 73 vagyok, de köszönettel elhárítom a kedves ajánlatot, mert a bal lábamat nem tudom hajlítani, tehát kulturáltan nem tudok leülni, csak terpeszben. Az meg hülyén nézne ki.

Ha tehetem kocsival megyek, mert automata váltós, és a nagy beltérnek köszönhetően ott nyújtott lábbal ülhetek.

Szóval nem minden idős tud leülni, bármennyire is kedvesen kínálják fel az ülőhelyet.

2020. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
37%

#10:

Húzzál már máshova kötözködni.

2020. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Talán buszvezető vagy? De ez csak egy tipp. :D
2020. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#13: Én vagyok a tízes, nem kötözködtem, egyszerűen találó volt ez a válasz, mivel aki idős az idős is marad, hacsak nincs egy időgép, amivel működésbe hozod az időnek az irányváltóját :) Egy kis poénkodás sosem árt, nem kell mindig komolynak lenni.
2020. febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

Általában két-három percre nehezebb nekik leülni és felállni, mint állva maradni.


Az mondjuk igaz, hogy az utóbbi évtizedben egyre több az emberi ülésre alkalmatlan kényszerülőhely: combközépnél kezdődő üveglapokkal, lábfej helyén lévő feljövő dobozokkal, kerékdobokkal, fűtéshengerekkel, babakocsiöbölfalakkal, kilátóemelvényi magaslatokban, na meg a szaporodó egymásba forgatott négyesülésekkel, 30 centi két ember lábának összesen... hát próbálj oda bemászni három ember közé negyediknek ha bebírsz. Egyszerűen fájdalmasabb ülni ilyen embertelen lábpózokban. Az a helyzet, hogy alakul már egy réteg a fajóslábú lépcsőt nehezen mászó idősek között is, aki visszasírná azt a két lépcsőfokot és a hagyományos buszok utasterét.


Dupla ülésbe (szimpla már nincs is) meg azért nem ül, mert nem fog tudni kimászni, ha a beljebb ülő előbb akarna leszállni. Vagy ő nem fog tudni belülről kijönni, hiába állna fel udvariasan a másik, ő mozgó buszon kijönni se tud, amíg az nem áll meg. És hiába adod át a random ülőhelyedet, ő csak olyanba tud leülni, amelyikből kapaszkodó elengedés nélkül tud rögtön az ajtóhoz jutni. Mert hátrébbról mire kiérne rácsuknák az ajtót, mozgó buszon meg nem nagyon tud szlalomozni, csak, ha épp lámpánál áll a busz. Ezért inkább marad állva, ahol van, onnan könnyebben ajtóhoz ér.


Egy rokonom (80) pl. azt mondta, hogy az ajtónál lévő kerékdobos ülésről nem bír lemászni, a hátrébb lévő meg túl messze van az ajtótól és kétszer is el kéne engednie a kapaszkodót a mozgó buszon, fél, hogy nem tudna időben leszállni. Inkább áll, ahol tud.

2020. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Egyszerü, ha szól átadod ha nem akkor nem.
2020. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Félnek a betegségektől. Hirtelen úgy érzik, megfiatalodtak. Bezzeg, ha nem is próbálná átadni az ember, akkor minden lenne, csak jó nem a "kiszemelt".
2020. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Aranyér?
2020. febr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!