Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor évül el a MÀV START ZRT...

Mikor évül el a MÀV START ZRT büntetés?

Figyelt kérdés

Hello!

Az a problémàm hogy még 2014 ben meg büntetett a kalauz és most kaptam egy bírsàgot 32-ezer ft és ha nem fizetem ki akkor végrehajtàsra kerül. Ràadás hogy jegyet nem tudtam venni mert zàrva volt a jegypénztár ìgy a vonaton akartam venni a kalauz meg meg bírsàgolt.

Ki kell fizetnem vagy nem?

A vàlaszokat előre is köszönöm!


2020. márc. 10. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A 2014-es és a mostani között volt valami? Felszólítás, ilyesmi?
2020. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha még nincs jogerős végrehajtás, akkor ennyi idő után már elévülhetett.


Jogi/végrehajtó fórumokon érdeklődj.

2020. márc. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha zárva volt a pénztár nem kellett volna elfogadni a büntetést, vagy rögtön utána MÁV-nál megreklamálni.

Ennyi idő után valószínűleg elévült, bár nem mindegy az sem, hogy 2014-ben mikor volt az eset, mert március 15-én lépett hatályba az új Ptk.

- Ha közjegyzőtől kaptál fizetési meghagyást, akkor mondj ellent mindenképpen, különben végrehajthatóvá válik egyből. Ebbe beleírhatod azt is, hogy szerinted elévült. Jó esetben elállnak.

- Ha a MÁV-tól vagy egy ügyvédtől kaptál ajánlott levelet, akkor közöld velük, hogy szerinted elévült. Ha szerintük nem, próbálják bíróságon bebizonyítani. Jó esetben ekkor is elállnak egyből.

- Ha csak egy sima, közönséges levelet kaptál (nem ajánlott), akkor ne foglalkozz vele, az olyan, mintha nem is létezne, csak bepróbálkoztak.

2020. márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A màv start zrt követelésbehajtàstol jött egy csekk. Fel hívtam ma délelött őket és közölték hogy be kell fizetni különben végrehajtàsra kerül. A dàtum ami a csekken àll "2013. Januàr 1.- 2014 december 31 között." Történt.
2020. márc. 10. 18:54
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem jött eközben semmi felszólítàs
2020. márc. 10. 18:55
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos kértem 3 havi törlesztőre mert féltem attol hogy ha behajtóhoz kerül akkor nwm tudok hitelt fel venni. Ezek utàn is nyujthatok be panaszt vagy màr ki kell így fizetnem?
2020. márc. 10. 19:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha még nincs jogerős végzés, akkor csak annyit kommunikálj a MÁV-al, hogy hajlandó vagy ennyi idő után kifizetni a 2014-es büntetés díját.


Minden további követelésük elévülHETETT, ha még nincs végrehajtáson. Erről viszont tájékozódj jobb fórumokon, pl.: [link]

2020. márc. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

emlékeim szerint ez ilyen nyomtatványoknak (utasleadási lap) megőrzési ideje 8 év.

Te is kaptál belőle egy példányt. a startnál biztos megvan hiszen valami alapján kiküldték a fördmedvényüket. Illetve a pénztári naplóknak is meg kell lenniük a startnál. szal bizonyítható, hogy volt-e lehetőséged jegyet váltani vagy sem.


mindenképpen minél előbb járj a végére, akár személyesen is a mávnál, mert ha átadják végrehajtásra akkor sokkal többe fog neked ez kerülni.

2020. márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a vàlaszokat!
2020. márc. 10. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:

"Sajnos kértem 3 havi törlesztőre" - Hát ez így elég nagy baj, mert ezzel már elismerted a tartozásod.


"ha behajtóhoz kerül akkor nwm tudok hitelt fel venni" - Dehogynem, csak a banki tartozások miatt nem tudsz, ha KHR (BAR) listára kerülsz. Annak elég szigorú feltételei vannak, megvan, hogy hány havi törlesztővel mennyi ideig kell tartoznod. Ennek ahhoz semmi köze.


"Fel hívtam ma délelött őket és közölték hogy be kell fizetni különben végrehajtásra kerül." - Csak közjegyzői okirat kerülhet egyből végrehajtásra, az utasleadási lap nem az, maximum fizetési meghagyást hagyhatnak közjegyzőnél.

2020. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!