Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kistermetű kutyát hogy szabály...

Kistermetű kutyát hogy szabályos szállítani vonaton, villamoson, buszon?

Figyelt kérdés

2020. márc. 10. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

papírforma szerint: Póráz + szájkosár vagy zárt szállítóeszköz. És 1 kocsiban legfeljebb 1 kutya lehet. (úgy vettem észre, hogy a gyakorlatban nem veszik ennyire szigorúan)


Részletekért az adott cég üzletszabályzatát olvasd el.

2020. márc. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így emlékeztem. Valójában egy majdnem 3 órás IC vonaton történő út a lényeg. Remélem találok valakit, aki jártas ebben. Mégegyszer köszönöm a gyors választ. Mondjuk dobozba nem szívesen raknám. Sőt. Az kizárt.
2020. márc. 11. 00:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Kerékpár/Élőállat-viteldíjjal, ha nem fér be cekkerbe. A jegyvizsgálót csak a kutya jegye fogja érdekli, más nem.


A szájkosár egy cseppet morbid, elég, ha van egy ilyen "bőrkarikád", amit rá lehet húzni a kutya szájára, ha netán rád szólnának érte, de senki nem foglalkozik ennek betartatásával egy díszkutyánál, ha van némi józan realitásérzéke, és nem bal lábbal kelt fel. Az viszont megeshet, hogy nem minden utas lelkesedik a kutyákért, mert pl. szőrallergiás, ezért - mint mindenféle problémásabb csomaggal - illik a poggyásztér környékén elhelyezkedni, ahol a biciklik is vannak, nem pedig kérdés nélkül behuppanni kutyástól másik két utas ölébe.

2020. márc. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

[link]

MÁV esetében ez az irányadó.

2020. márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én se olyan szájkosárra gondoltam. Pont olyanra, amit leírtál. De ez a kutya egy mukkot se szólna egyébként.

A MÁV pedig kapja be! Nem fogom egy dobozban szállítani! Pfff

2020. márc. 19. 08:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Most komolyan azért kellett lepontozni, mert nem tetszik a válasz? ._.

Én tehetek arról, hogy ez a szabály?


Hidd el, hogy a vonatokon be szokták tartani az üzletszabályzatba foglaltakat, nem értem, mit nem lehet ezen érteni.

Nem mellesleg azt se értem, mi bajod a szállítóboxokkal, nem egy kartondobozról van szó, könyörgöm...

2020. márc. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
IC-n - ahogy a #4 válaszában található linken írják - csak zárt szállítóeszközben vihetsz kutyát, és még élőállat viteldijat is kell fizetned. Mondjuk, ezt nem értem, hogyha kézipoggyász méretű dobozban van, miért kell fizetni, és ráadásul miért csak kutya után, más állat ingyen vihető így, de ez a szabály.
2020. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!