Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Több történetet is hallottam...

Több történetet is hallottam már ismerősöktől arról, hogy ázsiai embereket inzultálnak az utasok a bkv-n. Ti tapasztalatok ilyesmit az elmúlt napokban?

Figyelt kérdés

Amennyiben a szemetek láttára történne efféle dolog, hogy például „koronavírusus, takarodj vissza Kínába!” mondatok és fújolások közepette szeretnének leszállítani ázsiai embereket, közbelépnétek? Szerintem jóérzésű illető képtelen végignézni egy efféle jelenetet, anélkül hogy ne vegye védelmébe az áldozatot.

Aggasztó milyen indulatok jönnek felszínre. Ennek nem lesz jó vége.



2020. márc. 14. 03:39
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem tapasztaltam ilyet, de nem hagynám szó nélkül. Különösen azért nem, mert végülis eleddig egyetlen ázsiaiakhoz kötődő eset sincs az országban.
2020. márc. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tapasztaltam ilyesmit, bár ennek az is lehet az oka, hogy nem közlekedek bkv-val.
2020. márc. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztaltam ilyet, remélem nem is fogok. Sajnos én nem vagyok elég határozott, meg aki ilyet mond, az úgysem fogja vissza magát, akkor sem ha én rászólok. Szóval valószínűleh csendben maradnék. :(
2020. márc. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Haveromnak Ázsiai párja van, és még a saját munkatársai is inzultálják ezzel kapcsolatban. Vagy mesélte, hogy házasodni készülnek, anyakönyv vezetőnél volt érdeklődni, hogy megy ennem a menete. Ott meg közölte az ügyintéző, hogy most jobb lenne ha hagynák mert az ázsiaiakat nem szívesen látoják itt. Ez Magyarország...
2020. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
meglepődni nem lepődnék meg, mert valoban ez magyarország de szerencsére még nem láttam ilyent. ostobaság mert ha itt él és nem ment haza mostanában akkor köze nincs a virushoz ellentétben az utazgato magyarokkal
2020. márc. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Magyar László Patrik válasza:
Nekem a Thaiföldi osztálytársamat szokták azzal inzultálni meg idegesíteni hogy ő kínai miközben tudják nagyon jól hogy nem az igaz nem a BKK-n hanem úgy általában és én általában megszoktam védeni.
2020. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Konkrétan ilyen esettel nem találkoztam szerencsére.


Viszont kórházban dolgozó ismerős mesélte még hetekkel ezelőtt, hogy bement a sürgősségire egy kínai család, és rögtön öt méteres távolságot tartott tőlük minden várakozó, meg óbégattak, hogy koronavírusosak, terjesztik a fertőzést, mindenkit beteggé tesznek a váróban, vágják őket karanténba... Közben meg azért voltak bent, mert az apuka csinált valamit a ház körül, leesett a létráról, és combnyaktörése lett.


Eddig terjed az agykapacitásunk és a legendás, "magyar vendégszeretetünk". Ha látnám, hogy így belekötnek valakibe, valószínű, hogy nem bírnám megállni szó nélkül.

2020. márc. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

„Eddig terjed az agykapacitásunk és a legendás, "magyar vendégszeretetünk”


Valaha tényleg legendás volt. A 20-as években itt élő japán kutató/író, Imaoka életéről szóló könyvben is olvasható, hogy nem csak ő, mint ázsiai érzékelte ezt a legendás vendégszeretetet, hanem a nemesi réteg is magáénak tudta a dolgot.

Az akkori közhangulat, a levelezések mind ezt tükrözték, hogy a polgárok érdemesnek tartották, hogy büszkék legyenek erre.

Ahhoz képest hova jutottunk...

Ez a kórházas sztori felháborító :S

2020. márc. 23. 03:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!