Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ennyire nincs utas Nyíregyházá...

Ennyire nincs utas Nyíregyházán, vagy csak épp akkor azokon a járatokon nem volt senki?

Figyelt kérdés

Voltam tegnap Nyíregyházán egy ismerősömnél gyógymasszírozáson, mert haver is és foglalkozik is vele, de a helyi buszokon annyira kevesen voltak. Sofőrrel beszéltem pár szót, azt mondta, hogy nincs utas, dolgozni se jó így, hogy az üres buszt vezetik. Az utcán is csak itt-ott jött egy ember.


Elhiszem, hogy a maradjotthon-t sokan betartják, de hát mégis mindenki otthon van.


Tényleg ennyire nincs utas Nyíregyházán vagy csak tegnap nem abban az intervallumban mentem és lehet, hogy máskor azért többen vannak?


Én du 5-kor mentem és este 8-kor jöttem, a vonaton azért nem kettő ember volt, hanem annál több.



2020. ápr. 17. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ugyan nem Nyíregyházán,hanem Dél-Alföld térségében,de ott is nagyon kevés az utas,szinte üresek. Párom buszsofőr, ő mondta. Nincs sok értelme a sok járatnak.
2020. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kijárási korlátozás miatt van. A város félelmetesen kihalt.

Normál, "békeidőben" meg nem lehet mozdulni, parkolóhelyet vadászni kell, a buszok tömve. Ha jóidő van, plusz még valami program is, hömpölyög a tömeg a belvárosban. Hétvégén viszont Sóstó dugul be szó szerint.

2020. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én du 5-kor mentem és este 8-kor jöttem"


Addigra már mindenki elintézte a dolgát, a délelőtti műszak már hazament a délutáni meg még dolgozott.

2020. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akárhogy nézzük Nyíregyháza nem egy hatalmas város, 5-8 között még átlagos munkanapon is haza ért már az iskolások, idősek, dolgozók nagy része.


Most meg itt ez a vírus, még Pesten is éppen csak lézengenek a máskor tömött villamosokon, 4-6-oson, 1-esen kocsinként 1-2 ember van.

2020. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, Bp.- is csak kevés létszámmal mennek a közlekedési eszközök. Fejér megyében egy tóparti városban a kv. előtt is volt olyan helyközi busz, ami 0-max.5 fővel kóválygott, mert ugye a párhuzamos közlekedés "gáz"...
2020. ápr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg Budapesten 80 százalék körüli a visszaesés a közösségi közlekedés utasforgalmában - képzelheted, hogy vidéken , ahol az autózás, a séta és a biciklizés arányaiban még több embernek elérhető alternatíva, mekkora a visszaesés.
2020. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
49%

A nyíregyházi tömegközlekedés "békeidőben" is híresen rossz, mert ritkák a járatok, ráadásul az ugyanazokat a megállókat érintő járatok feltűnően ugyanakkor érnek be a megállóba, már évek óta. (Pl. 8, 8A, 10, 12 a Kelet Áruháznál és a vasútállomáson stb.) Így ha lekésed az egyiket, lekésted az összeset, akár 20 percig sincs semmi, miközben a belvárosból 30 perc alatt kisétálsz a vasútállomáshoz vagy a kórházhoz. A város legtöbb pontján gyalog 45 perc alatt, biciklivel 20 perc alatt eljutsz A-ból B-be. A jegyek ugyanakkor 260 körül vannak, szinte minden évben emelik a jegyárakat, lassan elérik a dkv-s szintet jóval kevesebb, ritkább járatokkal. Ezt a helyzetet súlyosbítja a vírus miatti járatritkítás, szóval most végképp nem éri meg busszal közlekedni.

Pedig egyébként nagyon kellene a jó tömegközlekedés, mert rengeteg az autó, káosz a parkolás, rossz a levegő, de sajnos a tömegközlekedés ilyen formában nem jó alternatíva, a ritka jártok miatt sokszor a szülők is rászorulnak, hogy inkább kocsival vigyék a gyereket az iskolába.

Anno egyetemistaként nem nagyon találkoztam ilyen üresjáratokon szomorkodó sofőrökkel, olyannal már annál inkább, aki röhögve zárta az orrodra az ajtót, vagy a vasútállomásnál otthagyott 40 bőröndös kollégistát, akik épp leszálltak egy vonatról és arra vártak, hogy váltson a lámpa.

Aztán a kedves volános munkatársak mentek felmérni a kihasználtságot szombat délután meg vasárnap reggel az üres járatokon, és ritkították tovább a járatokat...

2020. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!