Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ezzel kapcsolatban van valami...

Ezzel kapcsolatban van valami illemszabály buszon, vagy teljesen mindegy ki hol ül?

Figyelt kérdés
Modernebb buszoknál ahol van hátul 5 ülés, és jön egy társaság a buszra (akár család, akár baráti társaság), illik őket odaengedni, és illetlenség beülni egyedül az ötös helyre? Vagy tökmindegy, nem figyeli ezt senki? Ugyanez mondjuk csuklós buszoknál ahol van egy négyes hely, két-két szembe fordított ülés, ilyen helyekre lehet bunkóság beülni egyedül?
2020. máj. 30. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne bunkóság?
2020. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság egyáltalán, azonban kifejezetten jófej dolog ilyenkor átengedni nekik a helyet, ha amúgy máshová is kényelmesen le tudsz ülni egyedül.
2020. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Én is beülök egyedül.


De ilyen esetben szerintem illik felajánlani, hogy átadod nekik a helyet. Már csak azért is, mert ha nem adod át, akkor is beülnek melléd te meg ülhetsz egy idegen család-társaság mellett ami kényelmetlen.

2020. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
oda ulsz ahol hely van. ha gondolod atadhatod a helyed, de nem kotelezo. en van hogy atadom, de van hogy direkt odapakolom a cuccaimat a mellettem levo ulesre, ha tudom hogy van boven hely a buszon, es en tul nyuzott vagyok ahhoz, hogy 3 taskat tartsak az olemben 2 oran keresztul.
2020. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!