Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Aki pesti, és jól kiigazodik...

Aki pesti, és jól kiigazodik a metrózásban, segítene nekem megtervezni egy utazást?

Figyelt kérdés

Hétköznap este nyolc után szeretnék eljutni a Kökitől a Stadionokig. Metróval szeretnék menni, mert ha jól tudom, akkor egy jeggyel át tudok szállni egy másikra. Válaszolnátok ezekre a kérdéseimre?

Este 8 után már a metró jár a Kökitől, vagy a metrópótló busz? Ha a metrópótló jár, és én átszállok a metrópótlóról az igazi metróra a Nagyváradi téren, akkor ott átszállhatok azzal a jeggyel, amit a metrópótlón kezeltem le? Az ellenőr a metró lejárójánál ezt tudni fogja a menetjegyemből, hogy én a metrópótról érkezem, vagy nem is nézi? Hol kell majd átszállni a 2-es Metróra?



2020. jún. 27. 22:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%
Mindenféleképpen át kell szállni: Köki-ből S50-es vonattal Kőbánya alsóig, majd 95-ös busszal a P.F. Stadionig.
2020. jún. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem világos, hogy a 200E miért lett megemlítve a kérdező részéről.

Mert ha azzal akarna érkezni a Kökire, akkor az felesleges kitérő. Azokról a válaszokról nem is beszélve, ahol még vonatra is ültetnék...


Én azt ajánlom, hogy a 200E-ről szállj le a Köki előtt eggyel, a Felsőcsatári út nevű megállónál. Ugyanis onnan indul a 95-ös busz, aminek a végállomása a Puskás Ferenc Stadion M. Menetidő kb 25 perc. Talán egy hátulütője lehet, hogy este 8 után ritkább. Már csak 5 busz van abban az órában. De összességében jobb, mert ahol lerak a 200E, pontosan abból a megállóból indul a 95-ös busz.

Ezzel szemben a Kökin a 200E (mivel jelenleg nem az a végállomása) nem megy be a terminálba, hanem a Köki P+R nevű megállóban rak le, ami a gyorsforgalmi túloldalán van, tehát a metrópótlóhoz (vagy bármilyen buszhoz) át kell menni a gyalogos felüljárón. Azonban a legközelebbi felüljáró nem használható a metrófelújítás miatt, ezért a legtávolabbi marad kényszerűen, ami kb 200-250 méterre van a buszmegállótól, egy meglehetősen kietlen részen. A felfelé vezető lépcső sem túl romantikus, az alatta lévő részre végzik dolgukat a helyi erők, és még szeméttel is tele van. Én ha tudom, kerülöm. Ha Kökire megyek napközben, inkább átszállok a Felsőcsatárinál egy, a Kökin végállomásozó buszra, mert az legalább kulturált helyen tesz le, a pláza aljában.

2020. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
De ha ragaszkodsz a metró(pótló)hoz, akkor a Kökis kálváriát kikerülheted úgy, hogy a 200E-ről nem a Kökin, hanem a Határ útnál szállsz le, mert ott azonos megállóból indulnak azok a buszok. Illetve a Népligetnél is leszállhatsz a 200E-ről, ha nem szívügyed a metrópótló busz, és a villamosos rövidebb utat választod.
2020. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!