Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen villamosvezetőként...

Milyen villamosvezetőként dolgozni?(elsősorban fizetés és stressz érdekelne)

Figyelt kérdés

Közalkalmazottként irodában dolgozom havi 160 órát, 8:00-16:00, nincs stressz de borzalmas a fizetésem nettó 165-170 ezer.


Gondolkoznék váltáson.



2020. aug. 10. 14:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Valaki írta metrovezetőt sajnos ott tudom viszont hogy a fizetés nem haladja meg a nettó 230-at van amikor kevesebb is.


Igen a lényeg az hogy bőven több legyen a fizetés

2020. aug. 11. 20:24
 12/15 anonim ***** válasza:
Ezt miből gondolod? A metrósok alapbére valóban a legalacsonyabb, de rengeteg pótlékot kapnak. A BKV-nál nagyjából egy szinten van minden ágazat fizetése.
2020. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Jól keresnek, Apum nettó 300 körül. Villamos, Budapest.



Viszont a beosztás embertelen, a stressz hatalmas, a többi közlekedő a villamost veszi észre a legkevésbé, ami nem elég nagy és nem elég sárga.

A villamos brutálisan csúszik, fékezel és nem lassul, homokozni kell, sínfékezni, de ezek se automatikusan segítenek igazán.

Klíma nélküli villamoson dolgozni nyáron szauna és süt az egész belseje, minden rajta.

Ha olyan vonalon jársz, hajléktalanok, kisebbségiek, drogosok hada. Hs kihagysz egy jelzést, mert rád szólnak a diszpécserek, hogy valamiért maradj le, biztosan emlegetik az anyukádat és az ősi foglalkozást. Ha nem várod meg a sportolót, mert elbuknád a jelzést (másfél perc egy jelzés), akkor is az anyukád és az ősi mesterség. Ha benyomod a szöveget, hogy a megállóhelyen rövid ideig blabla, akkor az anyukád emlegetése. Ha le kell őket szállítanod valamiért, akkor lincshangulat.

Pótlás (pl felújítás) vagy betétjárat végállomása (62A, Kőbánya alsó vasútállomás) esetén rendszeresen maradnak fent vagy épp ott szállnak fel és ha rájuk szólsz, hogy le kellene szállni, reménykedhetsz, hogy nem emlegetik anyukádat. Nekem Kőalsó a kedvencem Apum történeteiben. Ott direkt beállítják, hogy Utasokat nem szállít. Tehát a 62-es szám már nincs ott. Amúgy napközben 2 viszonylat van: 3-as a Gubacsi út felé (tudtommal jár TW6000 is) és 28 a Blaha felé (TW6000). Ha felszáll az "Utasokat nem szállít" feliratú járműre, akkor mégis hova akart menni????

A menetrend szörnyű, tehát ne vedd alapnak, hogy normálisan elmegetsz vécére vagy ha sokszor keveset evő vagy, betolhatsz 2 mini pogácsát vagy ha dohányzol, elszívhatsz egy cigit a végállomáson. Egyáltalán nem biztos, hogy jut rá idő.

Én irodista vagyok (őő nem ezeknél a cégeknél, félre ne értsd), ahol tiszta konyha, ingyen kávé, tea, normális vízautomata van. Ha a hűtőben valamit ott felejtesz, előbb romlik meg vagy dobják ki a takarítók, minthogy ellopnák. Nos ez szerintem a villamosvezetőknek is járna a tartózkodókban. Hát nem. Kávéért fizess, kosz van, a hűtőből kilopják a kajádat (pl akár a jegyellenőrök), valami szódagép van, de vízautomata már nincs, valami védőitalt kapnak, ami borzalmas.



Vidéken azt hiszen, kisebb a fizu, de lehet, hogy a stressz is.

2020. aug. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja és amit kihagytam, hogy mindenképp legyen benned, hogy szeretsz vezetni, vagy szereted a vasúti járműveket vagy valami!! Enélkül végképp kibírhatatlan.

Még így is nagy a fluktuáció.

2020. aug. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Metrósok azért keresnek rosszabbul, mert nincs náluk túlóra.
2020. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!