Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági volán buszokon is...

Távolsági volán buszokon is kötelező a maszk?

Figyelt kérdés
3 órát utaznak, egy hét éves gyerekkel és egy cukorbeteg nyugdíjassal. Ennyi időt egész biztosan nem bírnak ki maszkban. A nyugdíjasnak a cukra miatt étkeznie is kell majd, de vizet a gyerek is inna. Ha én magam ki is bírok ennyit étel, víz és levegő nélkül.
2020. aug. 11. 20:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk a távolsági buszon eddig lehetett csöndben és nem morzsálva enni, de a járványhelyzet óta TILOS, a pilóták ellenőrzik, be is mondják. Mielőtt felmegyünk az autópályára, egy autóbusz-állomáson tartunk 5-10 perc pihenőt, ott el lehet menni WC-re, vagy leszállva, a busz mellett enni, így nem kell levenni a maszkot a buszon. Ez az autóbusz-állomás másfél órára van a kezdőponttól, és majdnem két órára a budapesti pályaudvartól. Szerintem ennyit ki tudtok bírni. Egyébként az 1057 Polgár - Budapest járatról van szó.
2020. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Afganisztán...tényleg remek példa. Teljesen ugyanolyan veszélyes mint egy vírus, amiben egyik ismerősöm, se az ő ismerőseik nem fertőződtek meg. Senkit nem ismerek, aki vagy maga kapta volna el, vagy ismerne olyat, aki beteg lett.

Vagyis de. Az egyik baratnőm hugának kimutatta a teszt, hogy hàrom hónapon belül átesett rajta. Igaz, ő ebből semmit nem észlelt. Tök ugyanaz, mint egy terrortámadás.

2020. aug. 12. 15:43
 13/20 anonim ***** válasza:
59%

Én is ismerek, 29 éves lány, majdnem megfulladt 2 hétig, rohadt jó kedve volt szegénynek, olyan volt mint a mosott szar. 1,5 hónapig nem érzett ízeket. Csodálatos, ha egy fiatal erre vágyik.

Miért nem jó példa? Azért mert te nem félsz a vírustól, tuti, hogy nem halsz bele? Én sem félek tőle, de simán elkaphatom, és beledögölhetek 30+ évesen is. Ugyanakkor fuldokolni sincs kedvem 2 hétig, ha netán nálam pont nem a tünetmentes verzió jönne ki. Fura fétised van, hogy te ilyenekre vágysz.


És ismétlem, azért mert felveszel egy tetves maszkot, hogy ne köpködd tele a pofázásoddal a buszt, azzal nem rettegsz, csak ha esetleg tünetmentes hordozó vagy, akkor megvéded a nyuggereket, meg azokat akik esetleg nem akarják elkapni. Ilyen egyszerű. De úgy sem fogod fel, csak a hülyeséget szajkózod. Hiszel az illuminátusok világuralmában is, meg a chemtrailben is? :D

2020. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Mondom, szíved joga rettegni, én nem teszem. Ahogy a családomból senki sem. Pedig egészségügyi dolgozók is vannak köztük, de senki, ismétlem, senki nem kapta el ezt a szart. Meghalt 600 ember 3 hónap alatt. Szomorú, de nem gondolnám nagy számnak. A gyerekeim maszk nélkül járnak, rendszeresen járunk BKV-val, boltba, játszótérre. A kicsi konkrétan mindent a szájába vesz, a kezét is , miután összetapicskolta a busz kapaszkodóját. Érdekes, hogy egyikünk sem kapta el. Ahogy, mint mondtam, egyetlen ismerősöm sem. Pedig elég sok embert ismerek.

Egyébként azzal tisztában vagy , hogy a maszk textilszálai között jóval nagyobb a rés, mint a vírus maga, vagyis röhögve átjut a maszkon? Gondolom erről nem hallottál? Néha erdemes ám gondolkodni is, nem csak bevetni, amit a szádba adnak.

Pl hogyhogy strandon, focimeccsen nem fertőz? Hogyhogy a tetőzéskor (amit hetekig ígértek, de sosem jött el) délután 3-ig nem fertőzött, csak hàrom után? Hogyhogy kezdetben azt mondták a maszk többet árt mint használ, most meg kötelező? Talán összefügg azzal, hogy eleinte maszk hiány volt, most meg túlkínálat van? Ja, hogy ezen múlik véd-e a maszk?

2020. aug. 13. 02:54
 15/20 A kérdező kommentje:
Elolvastam pár kérdésre adott választ a fanatikus maszkviselőktől és rájöttem, hogy ti amolyan világmegmentő szuperhősnek érzitek magatokat, mintha végre tennétek valami jelentőset az életetekben. Én nem akarom elvenni tőled ezt a kis reménysugarat, úgyhogy érezd úgy, hogy megveregettem a vállad. Ügyes vagy, Gizike, a világ sorsa van a kezedben.
2020. aug. 13. 03:09
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A textilmaszk nem attól véd meg, hogy a vírus önmagában átjusson rajta, hanem, hogy az orrodon/szádon kilélegzett levegővel cseppfertőzéssel ne tudd továbbadni, ha esetleges hordozó vagy. Jelenleg Olaszországban vagyok, itt szinte mindenki szabályosan hordja a maszkot, ahol elő van írva. Talán itt kicsit keményebb volt a vírus első hulláma, és megértették, miért kell. A szinte úgy értendő, hogy maszk mindenkin van, és néhány % csak, akinek szabálytalanul kilóg az orra belőle.
2020. aug. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Na eldőlt ez is. Elméletileg kötelező, gyakorlatilag felszállás után mindenki leveszi. Igaz, nem is köhög senki a màsik arcába hiszen egymás mögött ülünk
2020. aug. 16. 09:45
 18/20 anonim ***** válasza:
72%
majd amikor a kaszás arat köztetek, akkor is ilyen nagy legyen a szád. Az ilyen felelőtlen tudatlan barmok miatt lesznek megint korlátozások
2020. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Olyan nagy aratást nem tapasztaltam. Meghalt kb 600 ember marcius óta. Szerintem ennyit korábban is aratott. Egy halálos világjárvány közepette ez annyira nem drasztikus szám.
2020. aug. 24. 14:39
 20/20 anonim ***** válasza:
Ezektől a maszkfetisisztáktól felfordul a gyomrom,tisztára olyan agresszívak már mint a vérvegák...
2020. szept. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!