Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Gyerekeknek nem kellene maszk...

Gyerekeknek nem kellene maszk a buszon?

Figyelt kérdés
Már 1 hónapja ismételten busszal járok. Minden héten láttam gyerekeket (10 év alattiakat) a buszon, családdal, osztállyal utazni. Sosem volt rajtuk maszk. Tegnap konkrétan a fél busz tele volt velük (talány nyári tábor?) az tanárjaikon/kísérőiken volt maszk, viszont a gyerekek közül egyen se. Ez valahogy furcsa nekem. De mikor egy egész család szállt föl a buszra, ott is az volt hogy a szülőkön attól még volt maszk, csak rájuk nem raktak. Miért? (Az most oké, hogy sokan nem hordanak, nem azzal van a bajom hogy ők sem, hanem hogy akikkel utaznak felnőttek felveszik, csak nekik nem adnak.) Nem szabad hordani bizonyos kor alatt vagy mi?

2020. aug. 11. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
de kell
2020. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Mert a legtöbben csak azét veszik fel amugy is hogy tessék lássék.
2020. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
4 éves kor felett kötelező. Azért efölött mert egy 4-5 évesnek már meg tudod magyarázni, hogy ne vegye le. Egy 2-3 évesnek nem.
2020. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Barnabas333 ***** válasza:
78%
Tudtommal meg 6éves kor felett az...
2020. aug. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Lehet hogy 6, igazad van.
2020. aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
De, kellene hordaniuk nekik is.
2020. aug. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Kellene hordaniuk.

Én több gyereket is látok, kisfiúkat autós-szuperhősös maszkban, kislányokat hercegnős-pónis maszkban, így még nem is lehet annyira nehéz meggyőzni őket, hogy tessék felvenni. Múltkor a bevásárlóközpont előtt két kiscsajszi egész hevesen vitatkozott, hogy ki akarja melyik maszkot két mesefigurás darab közül. Aranyosak voltak. :))

2020. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Egy Tesco biztonsági őr egyszer szólt nekem, hogy z gyerekről nyugodtan vegyem le a maszkot, 6 év alatt nem kell.
2020. aug. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
6 éven aluliaknak nem kell.
2020. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!