Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Előfordulhat,hogy egy távolság...

Előfordulhat,hogy egy távolsági buszon 5 órát állnom kell mert nem lesz ülőhely?

Figyelt kérdés
Mondjuk Veszprémben lakom,és valamiért Szegedre kell mennem,semmi gond van közvetlen buszjárat naponta többször is.De előfordulhat hogy fölszállok a végállomáson és nem jut ülőhely?És ha nem is Szegedig,de legalább Kiskunhalasig állnom kell?Vagy ilyen nem szokott előfordulni?

2020. okt. 18. 08:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Arra számítanék hogy Székesfehérváron úgyis többen leszállnak és lesz ülőhelyem,és közben nem szállna le senki:)
2020. okt. 18. 08:43
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem nagyon hiszem hogy van ilyen. Távolsági buszon személy szerint sose álltam, csak időben kell jegyet venni. Szegedre egy időben gyakran jártam pestről, félig üres volt a busz, valahol szarvas környékén kezdett tele lenni.
2020. okt. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a fél napig menő távolsági járatok, jellemzően részben autópályán mennek. Ahol csak ülő utas utazhat.

De még ha nem is, akkor is ezek a fél országon átmenő járatok sok-sok részigényeket szolgálnak ki egyszerre. Nem hinném, hogy az összes utas, aki Veszprémben felszáll, mind Szegedre menne...

2020. okt. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 szerintem is Székesfehérváron már lenne ülőhelyem.De ha mégsem,akkor Dunaújvárosban.Igaz,az azt jelentené hogy 2 órát már állnom kellene.
2020. okt. 18. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Én álltam már távolsági buszon, sokszor, de rövidebb úton, 45 perces.

Vonaton is álltam már, ott 2 óra volt az út, szerencsére az út felénél lett hely.

2020. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk ha végállomáson szállsz fel ilyen hosszú járatra, többnyire meg szokták kérdezni a sofőrök, hogy ki megy végig és azokat engedik fel először. Vagy időben ki kell menni és előre állni a sorban, akkor az elsők között szállhatsz fel, és lesz helyed.

(Nem Budapest, nem szoktunk elővételben jegyet venni, még a járvány előtt volt ez bőven).

Egyébként én is álltam nem egyszer 70 percet, de azért többnyire lett ülőhely félúton (sokan leszálltak).

2020. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!