Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ilyen rossz a levegő...

Miért ilyen rossz a levegő Pesten?

Figyelt kérdés
Lehet autómentes övezeteket kellene létrehozni,ahová csak kerékpárral lehetne behajtani.

#levegő #autómentes övezet
2020. nov. 10. 22:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
20-as, te vagy a e-trabantos kérdező is? :-DDD
2020. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nem,én Greenpeace-es vagyok,nem Trabantos.

Miért,mi van a Trabant-tal?

2020. nov. 11. 15:18
 23/27 A kérdező kommentje:

Fejleszteni kéne a Bubi kerékpárhálózatot,nem megszüntetni.

Nagyon jó ötlet az uniós támogatások kiterjesztése az elektromos biciklik beszerzésének a támogatására.

Jó példa Hollandia,ahol a városokban tömegek bicikliznek.Ott nem "ciki" a biciklizés a munkahelyre,ha úgy tartja a kedve valakinek,és jó idő is van,

azonnal bringára ül,és teker.

2020. nov. 11. 15:40
 24/27 anonim ***** válasza:
76%

23: én Németországban élek, itt is rengetegen bicikliznek.

Egy dolgot látok, amit nem lehet Budapestre átültetni: itt ha ott hagyom valahol a biciklimet, akkor pár órával/nappal később is még ott van...

2020. nov. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez is sokat változott az elmúlt években.Sokat javult a helyzet,de a drágább,"ne adj isten" E-bike-k kétségtelen nagy veszélyben vannak.

Németországra visszatérve,ők még a 500 m-re lévő üzletbe is autóval mennek.

Hát...nem tudom,nem láttam annyira sok kerékpárost mint a hollandoknál.Ott elsősorban estefelé,és vasárnapi kerékpárosok a jellemzőek,a munkába tekerők azért nem annyira.Mindenki állandóan a dobozban ül.

Nem tudom nekem egy kicsit ez sok az autóból.

Nem véletlen egy átlag németnek az autója legalább annyira fontos,mint a párja,egy felmérés szerint.Ez egy más szemlélet azért.Állandóan csak mossák a járgányokat,szerintem ezek használati tárgyak,nem kell azt túlértékelni.Ha egy kicsit koszos-az még nem a világvége-,és nem snassz.

Ez nekem mindíg furcsa volt odakinnt.Persze ez valami népi betegség lehet,mert annakidején az NDK-ban is állandóan ragyogtak a Trabik,meg a Wartburgok.

Túlmotorizált társadalom a német,összefoglalva.

2020. nov. 11. 16:04
 26/27 anonim ***** válasza:
79%
25: ez nagyban függ attól is, hogy hol. A dombosabb helyeken lehet. München környékén rengeteg a bicikis és ez az autómánia is inkább az idősebb generációra jellemző.
2020. nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Igen,lehet. Én Passau környékére jártam sokat,és ott láttam ezt a trendet.

Nem sík vidék,de mostani e-Bike-s mindennapokban azért több biciklist gondoltam volna ott.Ez meglepett.

Mindenki abba a kiba....tt autóba ül náluk,öreg,fiatal,mindenki.

A munkaidő után,és hétvégeken azért több már a biciklis,de nem emlékszm nagy biciklis tömegekre.

2020. nov. 11. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!