Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Minap megbüntettek a villamoso...

Minap megbüntettek a villamoson, mert a bétletem előző nap lejárt, én meg elfelejtettem, viszont mikor lecsipogtatta az ellenőr, azt írta h étvényes és zöld volt. Lehet tényleg érvényes volt?

Figyelt kérdés
Mellesleg rákérdeztem, de erre beszólt h azt majd ő tudja, és azzal én ne foglalkozzak
2020. nov. 15. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges. De ezzel a beszólással elég nagy paraszt volt az ellenőr az biztos.
2020. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
A "lecsipogtatás" nem az érvényességi időt vizsgálja, hanem azt, hogy a hőpapír jogos körülmények között került-e hozzád.
2020. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lejárt?

Le.

Jogosan büntetett meg?

Jogosan.

Legközelebb figyelsz rá, hogy mikor jár le a bérlet?

Ki tudja.

2020. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

pontosan milyen bérlet, pontosan mikor járt le, pontosan mikor ellenőriztek? óra percre!

ha így végig nézed és lejárt akkor sajnos nincs mit tenni, legközelebb figyelj jobban.

a bunkóságot meg meg kell szokni... nekem szinte minden ellenőrnél kinyílik a hasító fejsze a zsebemben és már látom lelki szemeim előtt, ahogy vérző fejjel eldől a megálló peronján a bunkó paraszt, de sajnos nem tehetünk mást, el kell viselni őket.

2020. nov. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy érvényes és hatályos, az két külön dolog.


Lehet, hogy érvényes (azaz hivatalosan automatából, vagy penztartol vett berleted van).


De nem hatályos, mert lejárt a 30 napos időtartam, amire vetted a bérletet.

Innentől kezdve büntethető vagy.

2020. nov. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!