Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mik azok a "kedvenc" szituáció...

Mik azok a "kedvenc" szituációk a tömegközlekedésben, amiken a legjobban felhúzzátok magatokat?

Figyelt kérdés

A gyalogos közlekedésre is ugyanúgy vonatkozik a kérdés. Nekem azok a kedvenceim, akik:

* nem várják meg, míg leszáll a nép a buszról/villamosról/metróról, hanem beállnak az ajtóba (közben eszeveszettül elkezdik nyomkodni az ajtónyitót, mintha nem lenne leszálló utas) és ahogy kinyílik, rögtön elkezdenek befelé törtetni, mint a vaddisznók;

* jönnek szembe a járdán, elfoglalják az egészet, de nincs az az Isten, hogy lehúzódnának, nehogy már más is elférjen rajtuk kívül;

* jön szembe a járdán és miközben elmegy melletted, dünnyög vagy motyog valamit;

* bevásárláskor magasról tojik a távolságtartásra, a kasszánál a sorban beáll a seggedbe, szinte már a nyakadba liheg, vagy épp nyomja neked a kocsiját.


Bőven vannak még idegesítő dolgok, én leggyakrabban ezt a négyet szoktam tapasztalni. És ti?



2020. nov. 24. 17:24
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#8 Én is sokat járok túrázni és ugyanezeket tapasztalom. Elég vérlázító.


Ja, az konkrétan ma délután történt, hogy sétáltam haza, és már messzebbről láttam, hogy egy öregasszony kivágódik az utcára két kutyával. Póráz nélkül persze. A kutyák szépen megindultak előre, velem szembe, és pont ott értünk össze, ahol a járda szélében egy pózna áll, amitől a járdarész kellőképp leszűkül, a két kutya meg pont ott állt meg, mert közben valami parkoló autót bámultak és frankón elállták a szűk utat. Az öregasszony le se sz*rta le őket, még akkor is a kapuja előtt b*szkódott. Jobb híján ki kellett kerülnöm a póznát, a járda meg az út közti sáron keresztül. Ha már kutyát tart, lehetne annyi esze, hogy foglalkozik is velük. Pláne ha póráz nélkül mennek. De hát az nincs neki.

2020. nov. 24. 20:07
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Kedvencem az első ajtó mánia. Akárhol áll a buszon, mindenképpen előre megy leszállni. Minek? Mit nyer vele? Azon kívül, hogy zavarja a sofőrt, zavarja a felszállókat, mire jó?
2020. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Kutyás dolgoktól én is ki tudok akadni.


Volt, hogy meredek kaptatón mentem felfelé és valami kutyás túra volt, mert egyszer csak vagy 10-15 kutya rombolt le velem szembe, majdnem elsodortak.


Nem azt mondom, személy szerint nem érintett meg a dolog, de ha valaki kisgyerekkel kaptat éppen felfelé mint arrafelé sokan, akkor ott illenek nem elengedni 10+ állatot.


Vagy kedvencem az agresszív dögök, amik utánad kapnak, vagy ugranak neki az embernek. Látszik, hogy az egész kutya szarul nevelt, agresszív. És egyszerűen senki nem vágyik arra, hogy egy túra, kirándulás közben még meg is támadja egy állat.


Amúgy túrázóként pont a kutyákat tartom valódi veszélynek, főleg a lakott területek környékén "veréssel nevelt" állatokat amik ösztönből védik a területüket, akár az övék akár nem. Hiszen míg egy vadon élő állat inkább elkerül, visszavonul, az ilyenek pont hogy rád támadnak.

2020. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Négy éven keresztül ingáztam a szomszéd városba, gimnáziumba. Minden egyes reggel tömve volt a buszunk, szinte egy tűt nem lehetett leejteni. És vajon kik ültek a busz végében? Azok, akik a leghamarabb szálltak. És mindenkinek, aki az ő ülésüktől az ajtóig állt, le kellett szállnia és vissza egy-két ember miatt...

Na persze erre rátettek egy lapáttal a már említett "se lát, se hall" utasok, akik az arcod a bámulatak, amikor jelezted nekik, hogy mögötted van leszállni szándékozó utas, majd meg sem mozdultak, hogy útat engedjenek...

És a nénik, akik csak azért, mert leültek az ember mellé, feljogosítva érzik magukat, hogy a teljes életüket elmeséljék...

2020. nov. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egymás után jön két jármű és a sok birka az elsőre akar felfurakodni, közben a hátsó tök üres. Ez különösen akkor idegesítő, amikor az első jármű hosszabb/más útvonalon közlekedik és neked pont az kéne, de az 1-2 megállót utazó birkák miatt nem férsz fel.


Amikor a metróban a mozgólépcsőnél tömeg van és kétszer annyi ideig kell sorbanállni, mert csak a mozgólépcső egyik felét használják az 1-2 szaladó ember kedvéért. Így értelmét veszti az egész, mert a szaladó emberek is lassabban jutnak fel, a több sorbanállás miatt.

2020. nov. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
80%

#4


És olyan nem lehetne, hogy a savanyú szagú öregasszony eltakarodik mosakodni, mielőtt emberek közé megy?

2020. nov. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még 2 gyöngyszem. Az egyik, mikor beáll a busz a megállóba, és pont a jóember előtt nyílik ki valamelyik ajtó, de ő inkább megy egy kilométert a távolabbi ajtókhoz, nehogy már hamarabb tudjunk továbbindulni. A másik tipikusan a 22A vonalán közlekedő buszokra jellemző (bár biztos más vonalakon is jár ez a típus), hogy a leghátsó 4 ülés közül az ajtó felőli első előtt egy üvegfal van, az ablak felőli kettő előtt meg másik két ülés, szóval csak az ajtó felőli második ülés előtt van szabad tér, ott lehet bemászni bármelyik üléshez a 4 közül. Kedvencem, mikor valaki eleve bevágódik oda, így a többi 3 ülésre se lehet leülni. Ehhez is nagy tehetség kell.


Ma a sima 22-esen egyébként két kisebbségi srác verekedett össze, sajnos szem- és fültanúja voltam az eseményeknek. Azon tört ki a vita, hogy a nagyobbik leszólta a kisebbet, hogy neki semmi stílusérzéke nincs, bezzeg neki... Mindkettő elég ocsmányul nézett, a ruhájukról nem is beszélve. Eleve már az is kellemetlen jelenség volt, ahogy felszálltak, de mikor útközben elkezdték ütni-verni egymást, az nagyon gáz volt. Még jó, hogy beértünk a végállomásra közben, nem volt idejük igazán belelendülni. Vastag színvonalat képviselt mindkettő.

2020. nov. 25. 16:42
 18/28 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a kedvencem,amikor egy sofőra dugóban,bár látja,hogy meg fog szűnni a sávja,jobbról csontig előremegy mellettem,majd elkezd kuncsorogni,hogy engedjék be!Az ilyet sosem engedem be,ha normálisan mellettem,vagy előttem elkezd indexelni mindíg beengedem.Agresszív vezető.
2020. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja tényleg, kifelejtettem a korabbi válaszomból a cigányokat.


A tömegközlekedés igazi pikantériáját ők adják.


A "kedvencem" a nagyhangú huszonéves balhés cigány. Jobb esetben csak a telefonján hallgat hangosan valami ótbar szar zenét, rosszabb esetben a haverjaival van és együtt óbégatnak.


De szorosan követi ezt a típust a sztenderd cigányasszony három purdéval akik csúsznak-másznak a buszon az anyjuk meg kiabál.

2020. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
91%
#18: Ez nem feltétlenül agresszió. Ha többen használnák a megszűnő sávot és a végén a zipzár-elvet alkalmaznák, akkor rövidebb lenne a sor és így adott esetben nem torlódik fel annyira, hogy ezzel más irányokat akadályozzon.
2020. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!