Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mik azok a "kedvenc" szituáció...

Mik azok a "kedvenc" szituációk a tömegközlekedésben, amiken a legjobban felhúzzátok magatokat?

Figyelt kérdés

A gyalogos közlekedésre is ugyanúgy vonatkozik a kérdés. Nekem azok a kedvenceim, akik:

* nem várják meg, míg leszáll a nép a buszról/villamosról/metróról, hanem beállnak az ajtóba (közben eszeveszettül elkezdik nyomkodni az ajtónyitót, mintha nem lenne leszálló utas) és ahogy kinyílik, rögtön elkezdenek befelé törtetni, mint a vaddisznók;

* jönnek szembe a járdán, elfoglalják az egészet, de nincs az az Isten, hogy lehúzódnának, nehogy már más is elférjen rajtuk kívül;

* jön szembe a járdán és miközben elmegy melletted, dünnyög vagy motyog valamit;

* bevásárláskor magasról tojik a távolságtartásra, a kasszánál a sorban beáll a seggedbe, szinte már a nyakadba liheg, vagy épp nyomja neked a kocsiját.


Bőven vannak még idegesítő dolgok, én leggyakrabban ezt a négyet szoktam tapasztalni. És ti?



2020. nov. 24. 17:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
20 / Ez lenne valóban,de agresszíven megy előre,és feltűnt,hogy mindíg a "sötét" színű kocsik csinálják,csakhogy 1-2 kocsival előrébb lehessenek a dugóban.Nevetséges dolog,utána a másik jóindulatát várja,de agresszív.
2020. nov. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Legkevésbé azt bírom, ha valaki (indokolatlanul) túl közel jön. Például ülök, van még 10 ülőhely és támaszkodós állóhelyek, de ő odajön és konkrétan felettem kapaszkodik (amit olvas vagy a telefonja esetleg be is lóg az arcom elé). Vagy állok mondjuk az ajtóval szemben, rajtam kívül állnak 2-en összesen a metrókocsiban, felszáll és beáll elém 30 centire.


Ha úgy ülnek le mellém, hogy nekinyomnak a falnak.


Tatra villamoson a szemben levő üléseknél rettentő kicsi a lábtér, igazából konkrétan "romantikus". Pár éve még a legtöbb ember úgy csinálta, hogy aki másodiknak ült le (valakivel szemben), az ferdén ült, így el lehetett férni. Az utóbbi időben az emberek 90%-a viszont beteszi a lábát. Ilyenkor én szoktam elfordulni (aki már ott vagyok megállók óta) és amúgy nem értem, direkt fordulnak be, hogy engem kitúrjanak, vagy hogy nem zavarja őket a kicsi hely? Nemcsak intim szféra nincs, hanem konkrétan irtó kényelmetlen pózt kell felvenni.


Gyalogos közlekedésnél arra vagyok allergiás, amikor kétszemélyes járdán ketten jönnek egymás mellett és nem húzódnak egymás mögé. Lehetőségeim: 1. úttest, 2. sár, 3. ha kerítés mellett vagyunk, gyorsan átugrom rajta, 4. ha házfal mellett vagyunk és van pinceablak, beugrom azon.

Amúgy az utolsó pillanatban valamennyire egymás mögé szoktak lépni, de nem teljesen és a járda legszélén egyensúlyozva, szinte lapjával kell elhaladnom.


Valaminek a közepén van. Mozgólépcső, járda. Szemben se lehet elmenni, előzni se lehet.


Folyosó melletti ülésen ül, táskát pihentet a széken. Igen, elvileg lehet szólni neki, de ha szólsz, akkor dünnyög, morog, arcokat vág.


Nem sorban áll olyan helyen, ahol sorban illene (pl. céges busz, ami csak ülő utast szállít), sietek és hamarabb voltam ott, mégis én maradok le, mert össze-vissza állnak, mint a bocsánat, de a csürhe.


Az ajtóban (de konkrétan) az ajtóban áll megállókon keresztül. Udvariasan leengedi a leszállókat, fel a felszállókat, viszont akkor is kényelmetlenebb, lassabb így és agyilag se tudom felfogni. (Nyilván üres jármű esetén, tömegben ott áll, ahol tud.)



Összességében azt látom, hogy nagyon erős a csordaszellem. Az emberek abszolút nem gondolják végig, hogyan kellene cselekdni a gördülékeny, gyors de mégis kényelmes, biztonságos közlekedés érdekében. Csak mennek és majmolják a másikat.

Egy ajtónál tömörülnek, futnak a villamoshoz és nem gondolnak bele, hogy ha feltartják azt, jelzést bukik, további másfél percig ott dekkol (villamosvezető rokonom szerint néhol ennél több ideig) stb-stb-stb-stb-stb.


Az ember annyira okos, intelligens tud lenni, hogy az lenyűgöző, de a hétköznapi dolgokba a 95% nem gondol bele. A saját testéről se tud semmit és közlekedni se tud.



Gördülékenységre...

Olyan is volt (mondjuk az az illető szándéka, udvariassága miatt inkább aranyos), hogy Hannoveri villamos, középen ugye az a biszb@.sz. Ketten szállnánk fel, le senki. Srác mutat nekem, hogy menjek nyugodtan előre. Tény, udvarias volt meg OTT, AKKOR nem tartottunk fel senkit. De az a gördülékeny, ha egyik oldalon egyik, másik oldalon másik.



Fentiek egy része valósabb, másik része "first world problem", viszont ezek a "kedvenc" szituációim, az tény. :)

2020. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

A pirosban való "gázadás" mostanság nagyon divatba jött,főleg a nagyobb értékű,vagy új autókat látom így áthajtani.

Nem tudom,mi ez a trendi,de ezzel nem az a baj,hogy egyszer átmegy,hanem ezt nagyon meg lehet ám szokni.Amiből az lesz,hogy azt veszi észre már az ember, hogy rendszeresen áthajt már a "narancssárgán",és akkor finoman fogalmaztam.

Hát azt "gondolhatnóm",hogy nem azért vett egy drága autót,hogy Ő is ott álljon a másik mellett a pirosnál. Neki minden áron előrébb kell lenni,hát sokszor ezen az áron megy csak.

2020. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
A követési távolsággal azért sok a probléma. Városban is veszélyes a 20-30 cm-re ráállnak valakire,de ha autópályatempónál nem látom az utánam jövő autó elejét úgy rámállnak,az szerintem "közúti veszélyeztetésnek" felel meg,ami min.szabálysértést ér.
2020. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Hm, érdekes kérdés, igazából elég sok minden fel tud idegesíteni.

- Amit már írtak is, hogy valaki nem ül le, csak beáll az ülés elé, és még a koszos táskáját is ráteszi.

- Állok a zebra előtt, mert piros a lámpa. Nyilván nem az út szélén állok, hanem egy kicsit visszább. Erre jön valaki, beáll elém úgy, hogy éppen csak nem szédül ki az autók elé. Mikor zöldre vált a lámpa, akkor viszont csak csigatempóban vánszorog előttem, és nem tudok haladni. Akkor meg minek kellett beállni elém, mit nyert vele.

- Állok a buszpályaudvaron, a kocsiállásra, ahonnan indul a buszom, abban az időpontban két busz is be szokott állni egymás mögé, az egyik hamarabb áll be, és megy X településre. A másik kicsit később áll be, és megy X településen át Y településre, ez egy távolsági járat, ami a kiindulási hely és X település között "gyorsjáratként" funkcionál. Én tudom, hogy a második busz az első mögé fog beállni, ezért oda állok a peronon, ahová a második busz ajtaja fog esni. Mikor bejön ez a busz, akkor az első busznál sorban állók nagy része megrohamozza ezt a buszt, vagy mert távolsági utasok, és azt hitték, hogy a második busz majd csak az első helyére fog beállni, vagy mert X városba utazók, és rájöttek, hogy ez "gyorsjárat". Na és én ugye már jó előre beálltam oda, ahol fel lehet szállni, erre mire a busz nyitná az ajtót, már ott is vannak, és volt már, hogy konkrétan félrelöktek.

- Túrázók elengedik a kutyájukat, ami összeugrál és/vagy meg is akar harapni.

- Autóval állok a pirosnál, én vagyok az első. Robogós pizzafutár bejön elém, de már csak a zebrára tud ráállni, a gyalogosok meg kerülgethetik. Ez nyilván gyalogosként is zavar.

- Mellém akarnak ülni a távolsági buszon, miközben van még egy csomó szabad hely.

- Felszáll a nénike a hűtőtáskával, vagy banyatankkal, vagy diák a bőrönddel a buszra, és ahelyett, hogy hátramenne, ahol szintén van hely, ő beül mondjuk a 2. sorba, az egyik csomag megy az ablak melletti ülésre, ő ül a másikra, a bőrönd/táska/akármi meg elfoglalja az egész folyosót, és minden új felszállónak át kell másznia rajta.

- Randalírozó kisebbségiek, büdös hajléktalanok.

- A villamosnál rengetegen az első kocsiba szállnak, tiszta heringparti, a hátsó meg tök üres. Ja, ez mondjuk nem idegesít, jót röhögök rajtuk hátul.

- Felszállás előtt/közben állnak meg beszélgetni, és rámcsukódik a villamos ajtaja. (Már többször megtörtént.)

2020. dec. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon jókat írtok. Én azóta is a járdáról le nem húzódástól akadok ki, nálam ez a dobogósok között van. Egyik hétvégén a Normafánál voltunk, onnan a kilátóhoz azért egy viszonylag széles aszfaltúton lehet eljutni, amin nem sok autó közlekedik, ezért akkor is tele volt néppel. Jön szembe magát alfahímnek képzelő apuka anyukával meg a frissen gyártott poronttyal, már messziről látszik, hogy jóformán hárman szinte az egész utat befoglalják. Hiába közeledünk, nem érdekli őket. Nekem kellett végül valahogy félrehúzódni, mert az eszetlen "családfő" kis híján lesodort az útról. De ez a városban is szinte naponta előfordul, szoktam is mondani a magamét, nem feltétlenül halkan. :D
2020. dec. 13. 07:20
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Tömött járművön, amikor már nincs hely, de még tolnak, akinek meg nekitolnak engem szid, hogy mit képzelek, ő terhes.

Azok, akik az ajtóban állnak, közben a kocsi közepe meg üres.

Azok, akik leszállnak a buszről, és úgy mennek át az úton, hogy nem néznek körül. Ezt kerékpárosként egyáltalán nem élvezem, amikor a semmiből elém kerül valaki.

Amikor a banya felszáll a távolsági buszra, és csak egy megállót utazik, ahová a helyközi busz is elvinné.

Elektromos rolleres felnőtt férfiak a járdán, 30km/óra sebességgel.

Amikor rajtad kívül mindenki férfi a metrókocsiban, és egyik sem áll fel a felszálló idősnek.

Amikor töküres a busz, és leül mellém. Vagy olyan is volt már, hogy a banya konkrétan oda akart ülni, ahol én ültem, és nem, nem elsőbbségi ülőhely volt.

Amikor a busz tele van a reggeli csúcsban diákokkal és dolgozókkal, és a nénik mennek csavarogni vele. (Azért nem a piacot mondom, mert a másik városban nincs mindennap piac, de mindennap ott voltak.)

Zebrán haladva átesel a kihúzhatós pórázzal sétáltatott kisméretű kutyában. Vagy a pórázban.

És még, a boltban az, aki sggedbe áll. A boltban a nő egy rahedli gyerekkel, akik nekiállnak szétszedni a boltot, az anyjuk meg hagyja. Amikor a gyerekben esel át a boltban, mert neked rohan az egyik sorból.

2021. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

A boltban másra ráálló idióták nekem is a kedvenceim közé tartoznak. Szinte minden vásárlásnál belebotlok egy ilyenbe. Ma egy nő állt be közvetlen a hátamhoz, míg sorba álltunk és elkezdett hosszasan köhögni, de eszébe nem jutott, hogy esetleg arrébb álljon például. Legutóbb meg Tesco-ban önkiszolgáló kasszánál fizettem, már épp az utolsó mozzanatokat végeztem, mikor látom, hogy egy hülye veréb beáll mellém. Várakozni ugyebár kint szokás, de ezt a gyökeret nem érdekelte, simán rámállt, és elkezdett látványosan köhögni. Gondolta, akkor biztos hamarabb sorra kerül. Ez is egy válogatott idióta volt.


Egy primkó párocska jutott még eszembe, pár napja láttam őket. Áll bent a busz, ők hátulról közelítik meg. A hátsó és a középső ajtó is nyitva, egyedül az első ajtó zárva. A két észlény jön hátulról, elmennek a két nyitott ajtó mellett, de ők csakazértis az első ajtón akarnak felszállni. Nagy nehezen kinyitják, aztán végigtrappolnak a buszon és beülnek leghátra... Szakadtam rajtuk.

2021. márc. 11. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!