Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet amögött politikai...

Lehet amögött politikai érdek, hogy Miskolcon az 1-es buszt megakarják szüntetni?

Figyelt kérdés

Ma olvastam facen a 'Miskolc és én' csoportba kiposztolták, hogy jövőre március környékén már elvileg nem lesz 1-es busz a városban.

Viszont sokan elkezdték a politikát is ebbe belevonni. Én nem mondom azt, hogy nincs köze hozzá, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, mert a zöld nyíl kikötése anno az volt, hogy a villamos mellett nem lehetnek párhuzamosan üzemelő autóbuszjáratok.

Nem tudom jó kategóriába tettem-e, de ha már úgy alakult, akkor kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy ki mit gondol erről.



2020. dec. 29. 12:51
 1/9 A kérdező kommentje:

Háhta itt többet megtudok. Mert példának okáért, azért az fura, hogy tavaly a 101B-s járatot Berekaljáig meghosszabbították, akkor létrejött az 1B-s járat szintén Berekaljára megy, ami az 1-es betétjárata. Továbbá ott van az 54-es járat, ami csakugyan a kötöttpálya mellett halad majdnem.

Ráadásul ami nekem még érdekes az az, hogy a villamos és az 1-es busz útvonala, csak a Tiszai-Bajcsy Zsilinszky és a Győri kapu-Majláth közötti szakaszon egyezik. Végig a busz azért északabbra közlekedik, szemben a villamos ami délebbre van, mert javarészt a sétálón megy végig.

Szóval nekem ez egy kicsit furcsa, de hátha valaki tud érdemben választ adni.

2020. dec. 29. 12:57
 2/9 nemaRendőrség ***** válasza:
47%

Pali bácsi Nagy Miskolc programjában minden elképzelhető. Épít egy új sávot a háza és a városháza között, illetve már tavaly átrendezte pár utca közlekedését hogy hamarabb érjen munkába. Olyan kaotikusra sikerült hogy több tucat baleset történt azóta.

Az 1es busz is zavarhatja mert lassabban ér be munkába miatta.

2020. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Ne haragudj, de ez a “valamit kiposztoltak valamilyen helyi csoportba” nem túl konkrét információ egy országos fókuszú oldalon. Azt lehet tudni, hogy az MVK környékén rengeteg tennivaló van, mert országos léptékben is látványos a közösségi közlekedés leépülése , ráadásul ezen az új városvezetés sem változtatott. Úgy hírlik, kicsit közelebb engedték a hozzáértő szakembereket a döntéshozatalhoz, így ha valós is az elképzelés , van rá esély , hogy összességében a mainál hatékonyabb hálózat kialakításának elemeként tűnjön el az 1-es busz.
2020. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat.

Akkor tudok szolgálni bizonyitékul.


Itt van:


[link]


Nem tudom kitalálta ezt ki, de szerintem ez eszetlenség.

2020. dec. 29. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Ne haragudj, nem miskolci vagyok, nem tudom merre megy az egyes busz,

de

- alapvetően nem fészbik csoportokból tájékozódnék. Az annyira gáz

- a meg akarják szüntetni 3 szó. általános iskola 4. osztályban is buktattak érte.

2020. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom a miskolci önkormányzat is megszenvedte a járványt (turizmus nuku, ingyenes parkolás, vendéglátóhelyek bedőltek stb.), így ahol tudnak próbálnak spórolni. Most például a villamossal párhuzamos buszjáratokat megszüntetik.

Most az hogy +1-szer át kell szállnod, nem akkora tragédia szerintem.


De csak találgatok, soha nem tömegközlekedtem Miskolcon.

2020. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 Kösz az oktatást májsztró.;)


Ui. Megjegyzem:


"- alapvetően nem fészbik csoportokból tájékozódnék. Az annyira gáz"


Egy elírás, de nem teszem szóvá ne aggódj.

Még valami esetleg?:)

2020. dec. 29. 16:45
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Nem magamra gondolok elsősorban, mert ritkán vagyok érintett ezekben hála az égnek, de azért maradjunk annyiban, hogy nem kicsi kicseszés azokkal szemben, akiknek viszont tényleg ez a viszonylat volt alternatíva.

Azért azt megjegyzem, hogy az emberek ha tehetik, akkor nyilván a könnyebb megoldást/lehetőséget választják.


A 2-es hozzászólónak viszont annyit, hogy eddig a jelenlegi polgármesterről nem mondtam semmit, de annyit hozzátennék, hogy ő biztos nem busszal közlekedik.

Neki könnyű, mert mit számít, hogy a többség mit szeretne..

Szóval most már ő róla is bármit eltudnék képzelni, legalábbis ha már buszközlekedés, buszjegy.

Az árakat szépen felvitte, ezzel szemben a szolgáltatás minősége.

Hmm...

2020. dec. 29. 16:50
 9/9 anonim válasza:
100%
Pénz. Azért csinálják hogy több jegyet kelljen venned pl a Tiszaiig, és amelyik út az 400 ft volt jeggyel az mostmár 800ft lesz. Ennyi az egész.
2021. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!