Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most működik valamelyik komp...

Most működik valamelyik komp vagy hajóútvonal, Budapestről?

Figyelt kérdés
BKK bérletem van. Gondolok itt parttól partig, Bp-en belül, de érdekelne hosszabb útvonal is felfelé a folyón, pl. Dunakeszi, Göd felé, oda-vissza? (persze oda már nem elég a bkk bérlet).

2021. ápr. 22. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, hogy hétvégétől már indít a MAHART járatokat a Duna-kanyar felé. Arra napijegyet is tudsz kapni.
2021. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1#. Napijegy van hajóra külön? Azzal meddig lehet menni? Esztergomig? Bkk bérlet mellé ilyen hajójegy hány ft?
2021. ápr. 22. 12:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor különítsük el a szolgáltatókat először:


- a BKK tarifarendszerében jelenleg kizárólag a D14-és soroksári komp üzemel. Erre jó a bérleted is. A D2, D11, D12, D13 hajójáratok nem üzemelnek egyáltalán. (Le is járt az uniós támogatás utáni fenntartási kötelezettség , lehet nem is lesz már ezekből semmi.)


- a Mahart Passnave járataira nem érvényes a Budapest-bérlet. Nekik beindultak a szezonális dunakanyari körjárataik, Visegrád - Nagymaros - Dömös között jár napi kétszer így előszezonban. 1000 Ft a napijegy erre a körjáratra, annyit utazol a hajóval , amennyit akarsz az adott napon. A többi járatuk (kirándulóhajók, szárnyashajók, programhajók) később, május 1-től indulnak.


- a főváros közeli kompok, átkelőhajók közül a legtöbb az egész évben megszokott rend szerint közlekedik. Az Útinformon találsz friss kompközlekedési információkat .

2021. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!