Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jó ötlet lenne egy ilyen...

Jó ötlet lenne egy ilyen villamosvonalnak?

Figyelt kérdés

A 4-6-os helyén tudnám elképzelni első körben, körvillamosnak hívnám. Egy villamos szerelvény akkora lenne, mint a teljes vonal 2-szerese és az eleje össze lenne csatlakoztatva a végével, természetesen egyterű lenne sofőr nélkül (maximum peronőeökre lenne szükség, mint az M4-es metrónál. Megállna fixen 300 méterenként. Hogy az autós forgalmat ne zavarja magasvasúton menne, végig lennének a peronok. Peronokon lehetnének mozgó járdák is a gyaloglások csökkentése érdekében, mivel fix megálló nem lenne, az hogy hol szállsz le, attól függ, melyik ajtónál állsz (lennének jelzések az ajtón, hogy az adott ajtó hol fog megállni. Ha hering parti nincs, akár a villamoson is letudhatod azt a 100 méter differenciát)


Sőt tovább is fejleszteném, fonódó körvillamosként. Mondjuk a villamos bal oldala 41-es villamos, jobb oldala 17-es, a Margit hídnál különválna, a 17-es becsatlakozna a 4-6-osba. A székek alatt rúd lenne, a megállókban a melletted lévő szerelvény rúdjába becsatlakozna, így egy gombnyomással át tudnál szállni a másik járatra úgy hogy az ülés átcsúszna a túloldalra a rúdon. Valami ajtó lenne 2 ők oldal között, ami zárva lenne a szétválasztásnál és osszecsatolásnál. Átszállás nélkül lehetne eljutni bárhová 😂 A vonalak mindegyike 50 km/h-val járhatónak kell lennie, még a hurok fordulónak is.



2021. máj. 5. 08:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
He?
2021. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ez csak egy vicc.

Már ott bukott a program, hogy hogyan raksz egy villamos vonalra egy olyan szerelvényt, ami kétszeres olyan hosszú?

2021. máj. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A másik vágányon lévő ellenkező irányú szerelvény is ugyanaz a szerelvény lenne. A végállomás mindenképp hurok lenne akkora ívvel, hogy 50-el megtudjon fordulni, mert különben csak lépésben haladhatna az egész vonalon.
2021. máj. 5. 11:12
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"A másik vágányon lévő ellenkező irányú szerelvény is ugyanaz a szerelvény lenne."

Hogy mi? Akkor ugyanaz a szerelvény egyszerre menne két vágányon két irányba????

2021. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az tudod mekkora hurok?

Előbb összeépítik a hét végállomást, igaz akkor vagy a Móricz, vagy Újbuda megszűnik, igaz ott a 4es metró.

2021. máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A hídnál lemenne a körtérre, onnan Újbudára, utána vissza a hídra. Klasszikus megállókat ne keress, mivel végtelen hosszú a szerelvény, ezért ajtó függő, hol szállsz le, ha jó ajtónál állsz lehet sikerül pont Újbuda központnál leszállnod, de ha a szerelvény 200 méterrel odébbi részénél állsz, akkor a Szent Kristóf rendelőnél kb, ha nem akarsz gyalogolni, akkor mozgó járda segít (az óriás felüljárón lenne hely erre) Fix méterenként megállna (legyen az a jelenlegi átlagos megálló távolság) Már csak a Széll Kálmán téren kell bíróknak helyet találni, vagy feltaláljuk a kis íven 50-el fordulást (aki nem bírja az éles kanyart szálljon le, végül is végállomás), ha fonódó körvillamost csinálunk, erre sem lesz szükség, bal oldala Alkotás utca felé megy, jobb oldala Hűvösvölgyre (mondjuk ott is szükség lesz az 50-el fordulásra, mert nincs hova elágazni)
2021. máj. 5. 12:02
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez egy orbitális hülyeség. Olyan mint a súrlódó anyag a vasúti kerekekre, vagy mint a miért emelet vonatokat veszünk a motorvonatok után kapcsolható kocsik helyett.
2021. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Tudom, túl futurisztikus. Nincs annyi pénz a világon, hogy megvalósítsuk. De ha csoda folytán pénz nem számítana, akkor jó ötlet lehetne szerintem, 1 percnél többet soha semmire nem kellene várni és át se kellene sok esetben szállni. Egy kicsit poénnak is szántam, mivel úgyse valósulna meg 😂 Azokat a kérdéseket én is olvastam. Nem kell mindig komolynak lenni, kell egy kis fantázia és egy kis álmodozás.
2021. máj. 5. 12:36
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"De ha csoda folytán pénz nem számítana, akkor jó ötlet lehetne szerintem"

Csak szerinted...

"Egy kicsit poénnak is szántam, mivel úgyse valósulna meg 😂 Azokat a kérdéseket én is olvastam. Nem kell mindig komolynak lenni, kell egy kis fantázia és egy kis álmodozás."

Javaslom a Humor kategóriát, vagy hogy írj egy futurisztikus fikciós regényt!

2021. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Azért is írtam ide, mert kíváncsi voltam a komoly emberek véleményére is úgy is előbb utóbb a humorba köt ki.
2021. máj. 5. 13:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!