Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire kell züllötten...

Mennyire kell züllötten kinézni a vonaton, hogy ne próbáljanak meg kirabolni?

Figyelt kérdés

Szeretnék eljutni az ország egyik végéből a másikba, hogy elvigyek egy fontos csomagot, azonban nincs autóm, és nem szeretnék telekocsival vagy idegenekkel egy autóban utazni


Még sose utaztam egyedül vonattal, milyen járattal érdemes menni?



2021. júl. 9. 22:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem néztem ki züllötten, mégsem raboltak ki.

Ha nem provokatív kamu ez a kérdés, akkor kezdj el élni, kérdező, mert eddig valami üvegbúrában lehettél.

2021. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Vegyél egy gázspray-t vagy egy sokkolót ha már ennyire paragép vagy.
2021. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem kamu kérdés, még sose volt alkalmam nagyobb útra elindulni: csupán hallottam hogy rengeteg drogos, kéregető, és megélhetési utazik vonatokon, és nem tudom mennyire reális


Egy elég fontos csomagról van szó, aminek jelentős pénzbeli és eszmei értéke is van (a családunk számára), és csakis én vagyok úgy a nyári szünetben, hogy elhozzam: postára semmiképpen nem adnánk, akármilyen jól is csomagolnánk be őket



Nem egyszerű szituáció, ezért szeretnék megtudni mindent addig amíg utazom

2021. júl. 9. 23:11
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
Menj busszal, sokkal biztonságosabb ilyen szempontból!
2021. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
Vigyél valakit magaddal. Nem garancia semmire, de egy emberbe könnyebb belekötni, mint kettőbe.
2021. júl. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
InterCity járatokon jobb a helyzet esetleg ilyen szempontból?
2021. júl. 9. 23:55
 7/20 anonim ***** válasza:
12%

Ahogy mondták,legalább 1 személyt vigyél!

Meg vegyél legalább bicska+Gázspray

Intercity-n is vannak parasztok

2021. júl. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

Utazz IC-vel, azokon jellemzően a "kulturáltabbak" utaznak, de a sima gyosvonatokon sem az a jellemző, hogy rendszeresen kirabolják az utasokat.

Az IC-n nem csak kalauz van, hanem biztonsági szolgálat is, azért sem szeretik a zülleni vágyók, inkább a helyjegy árából is vesznek italt.

Azt meg néhány pillantással fel lehet mérni, hogy a kocsiiban milyen fazonok ülnek, nem az a jellemző, hogy 30-40 sötét alak között egyedül vagy, és ne is az legyen a célod, hogy egyedül ülj egy fülkében, pláne ne az, hogy züllöttnek tűnjél... ha félsz egyedül, valaki kísérjen el, de a vonatokon nem az jellemző, hogy ott az utasoknak baja lesz

2021. júl. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
Szeress telekocsival utazni, marhajó arcok vállalják általában, olyan sztorikat meg standupokat lenyom némelyik, nem leszel ugyanaz az ember utána.
2021. júl. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

így hülyítik be az országban az embereket. Megnézel egy híradót és már az utca végéig sem mersz elmenni... Gratulálok!

"Nem egyszerű szituáció"

Micsoda? Az, hogy felülsz a vonatra és elmész vele? Nelegyél már ennyire nyekenyóka lóf..jóska!

Ugen, vannak emberek a vonaton, mert ők is utaznak valamerre és általában a 99%ukat durvára nem érdekli hogy te hova mész és miért. Az az 1% meg a nagymami, meg nagypapik akiknek állandóan csevegni kell valakivel. Ha ilyenbe beleszaladsz akkor meg valami hülyeséget kell mondani amit továbbszőhet :D

Pont attól leszel feltűnő, hogy züllötten nézel ki! Az ilyenekre a kallerek is direkt figyelnek!

Normálisan öltözz fel ahogy a mindennapokban szoktál létezni (kivéve ha mondjuk tehénpásztor vagy, akkor a ganyés gumicsizmát, meg a szűrt vesd le!)

Nem kell parázni a vonatozástól, nagyon ritkán történik valami. Én 1986 óta vonatozom egyedül rendszeresen (akkor 6 éves voltam) és soha semmi komolyabb botrányba nem keveredtem bele. Kötbeutaztam vonattal az országot többszöt is Záhonytól Hodosig, Hegyestől Békéscsabáig... A legdurvább eset talán az volt 35 év alatt amikor leszólított pár örömlány.


A "rengeteg drogos, kéregető, és megélhetési" inkább Budapest környékén vagy a HÉV-eken utazgat. A drogos meg elmereng a sarokban, nem fog az téged bántani, még pislogni se tud :D


Hosszú távra mindenképpen IC-vel menj, a személyvonathoz képest 180-200 km-es távon bő 1 órával hamarabb odaér.


Honnan mennél hova?

2021. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!