Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessük meg a családda...

Hogyan értessük meg a családdal, hogy így döntöttünk és ne próbáljanak lebeszélni?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, én a legnagyobb születése óta nem dolgozok, de lediplomáztam. A férjem informatikus. Januártól én is dolgozok 6 órában, márciustól pedig a férjem is átkérte magát 6 órába. Nekünk ez így tökéletes, mindenre van időnk és jól élünk, tudunk félrerakni is.


De a család hozzáállása szörnyű. Azt hittem, pár hét alatt túllendülnek a dolgon, de sajnos nem így lett. Minden alkalommal amikor találkozunk elmondják, hogy a férjemet biztos ki fogják rúgni és hogy ezt hogy megbánjuk, éhezni fogunk stb.


2016. ápr. 26. 11:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

"Anyu apu, nagynéni,nagybácsi, bodrikutya!

Ez a mi döntésünk, miénk a felelősség, és az esetleges következmények.

Ebbe nincs beleszólásotok. Szóval Köszönöm az észrevételeket, de úgy járunk el, ahogy mi gondoljuk jónak."

Ha felhozzák, látványosan válts témát!

2016. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Soha nem tudom eldönteni, hogy ezek kamukérdések, vagy tényleg vannak olyan "felnőtt" több gyereket nevelő emberek, aki egy ilyen helyzetet nem tudnak megoldani. Kíváncsi lennék, hogy a gyerekeik érdekeit hogy tudják képviselni.
2016. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Most az a család baja, hogy napi 2 órával kevesebbet dolgozik a férjed, te meg napi 6-tal többet?

És ezt nem tudod kezelni?


Mondd meg, hogy ha kirúgják, az is a ti bajotok lesz, és akkor felélitek a félretett milliókat, úgyhogy ne aggódjanak, nem fogtok éhezni... (na ezzel egy ideig ellesznek)

2016. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Már mondtuk szépen, csúnyán, nem hat. Baromira frusztráló, hogy akárhányszor találkozunk ez a téma.
2016. ápr. 26. 11:56
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Tulajdonképpen én sem értem a problémát.Felnőtt emberek vagytok,van egy döntésetek,és kész.Mit kell ezen megértetni másokkal?Milyen választ vársz?Verd bele hülye fejükbe?Mert csak ez segít.Aki hülye úgysem fogja fel.Egyszer bejelentitek,innentől kezdve más a téma.Legalább ti viselkedjetek felnőtt módra.
2016. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Pár hónapig szüneteltetném a találkozásokat a kedves családdal. Telefonon sem hívnám őket, csak ha ők hívnak, akkor beszélnék velük. Ha akkor szóba hoznák ezt, azonnal elköszönnék és letenném a telefont.

Névnapra, születésnapra futárral vagy postán küldetnék ajándékot, de személyesen nem mennék oda, telefonon nem hívnám fel őket. Értelemszerűen gyerekeinkkel sem találkozhatnának addig.


Ha telik-múlik az idő és megkérdezik, miért nem találkozom velük, kerek-perec megmondanám, hogy nem akarom hallgatni, hogy belepofáznak az életünkbe. Ha akkor elhangzik valami olyasmi, hogy "nem akartunk megbántani" vagy hasonló, akkor a továbbiakban hajlandó lennék találkozni velük, de leszögezném, hogy amint még egyszer szóba hozzák ezt, megint pár hónapig nem látnak sem engem, sem a gyerekeket.

2016. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

normális ember veletek örülne,hogy több időtök lesz így egymásra és a gyerekre is.

én is úgy örülnék, ha elég lenne csak napi 6 órát dolgozni, abból is meg tudnánk élni. na, ti szerencsések vagytok,hogy így is menni fog. örüljetek neki, az érzelmileg lehúzó rokonokat meg hagyjátok figyelmen kívül.

2016. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

mi közük hozzá? semmi.

nem kell válaszolni, ha felhozzák, felálltok és hazamentek

2016. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék olyan drasztikus, mint a 6-os válaszoló, de hasonló elvet követnék: ha legközelebb előjönne vele valaki, elmondanám, hogy

- magánügy

- felnőtt emberek vagyunk

- megfontoltuk az előnyöket és hátrányokat, és nekünk így a legmegfelelőbb

- elmondták a véleményük egyszer, rendben van, tudomásul vettük, de ettől még úgy intézzük a dolgainkat, ahogy mi jónak látjuk

- elmondták a véleményüket kétszer, jó, vettük az adást, hogy nem értenek egyet velünk, de ők meg tartsák tiszteletben, hogy a mi életünkről beszélünk

- a téma további felemlegetését zaklatásnak vesszük, és ha ilyen szellemben fognak a továbbiakban is kommunikálni, akkor minimálisra fogjuk csökkenteni kapcsolattartást!

2016. ápr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Te jó ég, milyen irigy, begyöpösödött agyú népség! Le merném fogadni, hogy az egyetlen dolog, ami böki a csőrüket, az az irigység: van egy férjed, akinek fontosa a család annyira, hogy ne a feleségét nézze 24 órás családi cselédnek, és ő is kiveszi a teendőkből a részét, ráadásul kerestek annyit, hogy ne jelentsen gondot a 6 órás munka. Nézzél csak körül a családban, kik háborognak. Véletlenül nem azok, akik a család cselédeiként funkcionáló lestrapált némberek, akik amellett, hogy éhbérért güriznek egy munkahelyen egész nap, második műszakban otthon folytathatják, a férjük egy szalmaszálat nem tesz odébb, nem bánik velük királynőként és még sz..ul is keres? Na, az ilyenek véleményére nem kell adni. Vágj vissza, olyannal, ami nekik fáj, marj bele az ő életükbe, amikor háborognak: igen, lehet, hogy megbánjuk, de ami döntésünk, viseljük a következményeit. Te nem bántad meg, hogy nem tanultál többet/nem törődtél többet a külsőddel és hagytad magad ennyire lepusztulni/hagytad ennyire elkanászodni a gyerekeidet? Hátha veszi a lapot és befogja...
2016. ápr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!