Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az IC vonatokon a kerékpárszál...

Az IC vonatokon a kerékpárszállító kocsi mindig a legvégén van?

Figyelt kérdés

IC rigo-val fogok először kerékpárra utazni, kaptam is helyjegyet, viszont nem tudom, hogy hogy készüljek felszállásnál. Ha a vonat megállása után derül ki, hogy rossz helyen vártam, akkor félek, hogy nem fogok átérni.


Hol várjam a vonatot? Vagy ez mindig teljesen más? Amúgy 20-as kocsiszám.


2021. aug. 1. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mi az, hogy nem fogsz átérni? A vonatot a kalauz meneszti. Szólsz neki, de amúgyis fogja látni, hogy a kerékpárral tökölsz még.
2021. aug. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Egyebkent be szoktak mondani a vonat erkezese elott, hogy hanyas szamu kocsi van elol (igy fogod tudni a szamozas alapjan kb hol kell allnod) es hol van a kerekparos resz. De ahogy az elso irta, meg fognak varni, a kalauz leszall, latja, hogy mi van. Sokat vonatozom, soha nem maradtam le egy vonatrol sem csak azert, mert rossz helyen alltam, pedig volt mar ra pelda :D
2021. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Csak az elejére vagy a végére lehet besirozni, de ha menet közben megbontják, nem biztos.

Nem vagyok vasutas, nem tudom rá a szakkifejezést.

Olyanra gondolok, hogy mondjuk Győrben néhány kocsit lekapcsolnak, azok mennek Szombathelyre, az IC meg Sopronba.

Én nagyjából középre szoktam állni.

Ott biztos, hogy nincs, de csak fel vonathosszt kell korrigálni.

Ha nem látom a mozdony/vezérlő mögött, akkor máris indulok hátra. Mire megáll, már ott is vagyok. Illetve fordítva.

2021. aug. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Figyeld a bemondást, azt is mondja, hogy hányas számú kocsi van elöl, meg azt is, hogy a kerékpáros kocsi az elején vagy a végén van.
2021. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Azért a biztinság kedvéért olyan időpontot választottam, amikor rá negyed órára jön másik. :D


Majd megírom mi volt. :)

2021. aug. 1. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet megmondani, hogy elöl vagy hátul lesz-e, hiszen ami az egyik irányban az eleje, visszafelé a hátulja lesz. Egyébként ülj a biciklin, mikor beér a vonat és ha meglátod elmenni azt a vagont, amire fel akarod tenni, akkor tekerj oda. Mire megáll ott is vagy.
2021. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Ezen a konkrét vonaton a 20-as számú, kerekparszallitasra is alkalmas kocsi a vonatba sorozott második kocsi. (Az első kocsi az első osztályú.)
2021. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!