Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elkaptak a vonaton, mi van ha...

Elkaptak a vonaton, mi van ha nem fizetem ki a büntetést?

Figyelt kérdés
Elkaptak,mert hamis BKSZ bérletet használtam,és 16,125 Forint büntetést kaptam.De mi van akkor ha nem fizetem ki?Mivel diák vagyok nincs fizetésem amiből levonhatnák.Szóval ha nem fizetem mit vonhat maga után?
2010. aug. 28. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Rádterhelik az összeget.

Csak nem 16 ezret hanem mire oda jut az ügy lesz 400.000 ft.

Párszor felszólítanak (ha nem vezsed át a levelet akkor is kézbesítettnek veszik a törvény szerint!) majd utána eljárást indítanak ellened. Ha fiatalkorú vagy akkor szüleid felelnek érte anyagilag, ha már nagykorú vagy és elítélnek akkor leültetnek, asszem 3000 ft-ot vonnak le naponta a bűntetésből.

Nem viccelek.


Szerintem inkább fizesd be, mert ha hamis volt a bérletwed elővehetnek azért is! És a közokirat hamisítás nem játék, azért nem ejnye-bejnyét kapsz! (A közokirat hamisítást az is elköveti, aki hazsnálja a hamis közokiratot nem csak az aki hamisítja!)


Vasútnál dolgozom, szerintem hallgass rám, nekem nem lesz több a fizetésem ha befizeted, tehát nem a vasút mellett koreskedem, csak tudom, hogy nem fogod megúszni. Főleg nem hamis bérlettel :S

2010. aug. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És a büntetést a kalauz szabja,vagy van egy menete?Mert 16.000 elég irreális számomra.Mondjuk a bérlet ára is irreálisan sok.
2010. aug. 28. 18:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem természetesen nem ő szabja meg, a MÁV Személyszállítási Üzletszabályzata, és a Díjszabási melléklete rendelkezik róla.


Ha megmondod honnan-hova utaztál megmondom miért ennyi.

2010. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Keleti-Nagykáta vonalon használtam hamis BKSZ bérletet.Ami ugye rákoskertig jó.Onnantól igazi bérletet használtam.
2010. aug. 28. 18:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál 8000 ft pótdíjat mert érvénytelen menetjeggyel kísérelted meg az utazást illetve 8000-t mert jogosulatlanul vettél igénybe kedvezményt (ugye nem voltál jogosult a BKSZ kedvezményre).

A 125 pedig egy 10 km-es diákjegy ára, gondolom jófej volt a jegyvizsgáló és nem bűntetett meg a teljes, nagykátáig vezető útra...

(Hiába van bérleted, egy vonaton két jeggyel nem utazhatsz. Tehát az nem lehet, hogy Keletitől Rákoskertig jegyed van onnan meg felmutatod a bérleted.)

Azaz az ügy szempontjából lényegében mintha érvényes bérleted se lett volna.

2010. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jogosult voltam BKSZ kedvezményre,hisz tanuló vagyok.De ugye ez nem vonhat maga után semmiféle bírósági ügyet,ha befizetem az összeget?
2010. aug. 28. 19:19
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltál jogosult a BKSZ kedvezményre mert nem volt mellé érvényes EREDETI BKSZ bérleted. Érted?

Amúgy a BKSZ-hez nem kell diáknak lenned csak legyen egy érvényes Budapest Bérleted mellé. De neked hamis volt.


Ha befizeted határidőn belül (!!!) akkor ez további bírósági ügyet természetesen nem von maga után. Azért meg imádkozz, hogy a hamis bérlet miatt ne jelentsenek fel. (Bár ha befizeted általában nem foglalkoznak vele, naponta több tíz embert kapnak el hamis bérlettel...)


Ha befizetted a bűntetési papírt meg a pénztári bizonylatot tedd el, a későbbiekben az igazolja, hogy rendezted. Ne húzd el nagyon, mert határidőn túl csak nőni fog az összeg.

2010. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
hát dehogy voltál jogosult, hát te mondtad hogy hamis
2010. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a válaszokat.Remélem nem lesz belőle jogi procedúra.
2010. aug. 28. 19:32
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz, ne aggódj, csak fizesd ki minél haamrabb a 16000ret
2010. aug. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!