Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyibe kerül kisgyerekeknek...

Mennyibe kerül kisgyerekeknek a bkv használata?

Figyelt kérdés

Jön hozzám egy hétre Budapestre unokaöcsém nyaralni, és szeretnék vele mindenhova utazgatni Budapesten belül majd. Milyen tömegközlekedési jegyet kell neki venni, vagy bérletet?

Amit láttam, hogy 6 éves korig ingyenes a tömegközlekedés, és utána van diákigazolvánnyal diákbérlet amit lehet váltani.


Unokaöcsém ősszel fogja kezdeni az első osztályt, és most nyáron már nem ovis, és most töltötte be pár napja a 7. életévét is.


Nincs még semmiféle igazolványa sem, így bkv bérletet se tudom, hogy hogyan tudnék neki venni.


Ilyenkor anyakönyvi kivonattal kell mászkálni? Vagy hogy van?


2021. aug. 9. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Nos akkor Budapest-hetijegy kell majd 4950 forintért. Így, hogy még nem diák, de már betöltötte a 6. életévét nem vonatkozik rá kedvezmény.
2021. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A hetijeggyel az a problémám, hogy ahhoz kell személyazonosság igazolására alkalmas dokumentum. Neki még nincs ilyen.
2021. aug. 9. 12:21
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Igaz. Akkor szerintem ha útba esik, mindenképp ugorj(atok) be egy BKK Ügyfélközpontba és megmondod, hogy egy hétig szeretnél utazni egy 7 évessel, akinek nincs arcképes igazolványa. Akkor biztos, hogy a létező legjobb megoldást találják meg neked.
2021. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látok életkori korlátozást.


Díjmentesen utazhatnak:


Felnőtt kíséretében utazó gyermek az iskolai tanulmányai megkezdéséig


Iskolai tanulmányok megkezdése előtt igazolás nélkül vehető igénybe a kedvezmény. Iskolai tanulmányok megkezdésétől diákigazolvány, 14. életév betöltéséig személyi azonosításra alkalmas okmány alapján vehető igénybe a tanulókedvezmény.


[link]

2021. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, ingyen utazhat, mert még nem kezdte meg iskolai tanulmányait!
2021. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2021. aug. 9. 17:00
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Nézd meg ezt is:


[link]

2021. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 felesleges, mert amúgy is ingyen utazhat.
2021. aug. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
BKK-nál iskolakezdésig ingyenes utazhat, ráadásul ezt igazolni sem kell, így vissza is lehet vele élni. Hallottam már olyat (nem személyesen, itt a gyakori), hogy az ellenőr elkezdte kérdezgetni a gyereket, hogy iskolába jár-e már. Az említett Kajla helyközi utazásra buszra, vonatra és hajóra érvényes, de olyat csak alsós iskolás kap.
2021. aug. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!