Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi ez a első ajtós felszállási...

Mi ez a első ajtós felszállási mánia BKK-nál ?

Figyelt kérdés
Az hittem, hogy Kari Geri alatt lazább lesz minden. Miért nem szünteti meg a BKK-t ?

2021. aug. 21. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Mivel az igazán sikeres közlekedési rendszerek kulcsa egy erős és szolgáltatóktól független megrendelő szervezet, nyilván nem jó ötlet megszüntetni a BKK-t, viszont erősíteni nem ártana, mert eléggé féltökű.


Ami az első ajtós felszállást illeti, szerintem egy hatékony eszköz egyrészt a bevételek biztosítására, másrészt a valódi utazási igények felmérésére, továbbá közbiztonsági szempontból is van pozitív hatása. Nem, a menetidőt nem javítja, de ugye e konkrét esetben értékválasztás kérdése, hogy rend legyen vagy tempó.

2021. aug. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
A Volánbusznál évtizedek óta működő rendszer. Vannak hátulütői, például ha vannak forgalmas köztes megállók, ahol a sofőrnek sok jegyet kell eladni, a busz garantáltan késni fog. Ahol viszont az utasok 90%-a a végállomáson száll fel, ott egész jól tartható a menetidő. Pesten is az ilyen vonalakon van esélye, hogy hatékonyan fog működni a rendszer. Nem ismerem azokat a vonalakat ahol most vezetik be, ahol már évek óta van azok ilyenek, működik is a rendszer. A nagy forgalmú gerincvonalakon viszont biztosan nem fog működni, ott többet árt mint használ. A problémás vonalak viszont többnyire azok, ahol nem lehet ezt bevezetni, így ezzel nem oldják meg a problémát. Ami meg a bevétel oldalát illeti, egy épeszű jegyrendszer bevezetése jobban növelné a jegyvásárlási hajlandóságot, mint az elsőajtózás erőltetése, ugyanis a jelenlegi igazságtalan. Így akik eddig 1-2 megállót utaztak jegy nélkül, inkább mennek majd gyalog. A Volánbusz jegyrendszere se tökéletes, de valamennyire igazságosabb a BKK-nál, mert a megtett úttal arányos a tarifa. Persze ezen is bőven lenne mit csiszolni, ebbe most nem megyek bele, mert nem ez a kérdés témája.
2021. aug. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vidékről amikor először "felszabadultam" Pestre, akkor mindenki hülyének nézett, amiért az első ajtóhoz törekedtem a bérlet felmutatása miatt. Utólag tudtam meg, hogy Pesten csak ellenőrnek szokás ezt mutogatni. Nálunk (Megyeszékhely) utánad üvölt a sofőr buszon, villamoson, ha nem mutatod meg a jegyed/bérleted, vagy ha fel merészelsz szállni egy hátsó ajtón. Sokszor ki sem nyitja a hátsókat, amíg oda nem megy az összes felszálló...
2021. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Így akik eddig 1-2 megállót utaztak jegy nélkül, inkább mennek majd gyalog."

Nagyon helyes! Ne utazzon senki jegy nélkül semennyit!

2021. aug. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
#4 a busz ugyan annyit fogyaszt, a sofőrnek ugyan annyi a bére velük mint nélkülük. Arra kéne törekedni, hogy vegyen jegyet, legalább valamilyen olcsóbb fajtát, nem arra hogy menjen gyalog.
2021. aug. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ugyanannyit fogyaszt? Tehát ilyen alapon +100 kilóval (ha több ilyen van, akkor már 2-300 is lehet) ugyanannyit fogyaszt, mintha +5 tonnát tennénk rá? Fuss neki újra!

2021. aug. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy le leszek pontozva, de az első ajtós rendszer a világ, meg Mo. n+1 városában működik. Budapesten is működne, ha egy-két nagy forgalmú gerincvonal, meg a többkocsis villamosok kivételével mindenhol bevezetnék, és a sofőrök komolyan vennék. Ebben az esetben ugyanis mindenki tudná, hogy kell a jegy vagy bérlet, és előszedné. ez a jelenlegi vagy elsőajtós, vagy nem állapot a legrosszabbb Ahol én lakom 2 elsőajtós busz jár egy kórház előtt. 20 kórházi dolgozó kb ugyanannyi idő alatt szál fel, mint egy látogató, aki a felszálláskor kezdi előkotorni a jegyet, vagy a bérletet, mert nem tudja, hogy be kell mutatni...
2021. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!