Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi ez a fecske mánia?

Mi ez a fecske mánia?

Figyelt kérdés
A MÁV felújított BHV kocsijaira fecske mintákat raktak, Ausztriában is elég sok helyen látni ilyen mintákat, az átlátszó falakon az állomásokon. Mitől lett ilyen népszerű ez a madár? Félreértés ne essék, nincs bajom a fecskékkel, csak miért pont azokkal díszítik a vonatokat? Vagy egyáltalán miért díszítik, lassan olyanok lesznek a vonatok, mintha valami óvodába kerültem volna.
2013. máj. 28. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd össze a madárvédelmi célból átlátszó üvegfelületekre ragasztott ragadozó madár matricákat és a csak dekorációs célokat szolgáló, beltéren használt fecskeábrázolásokat. Előbbiek a madarakat védik attól, hogy nekirepüljenek a számukra észrevehetetlen felületnek, utóbbiak csak az utóbbi időben Közép-Európában (főleg Csehországban, de Szlovákiában és Ausztriában is) elharapódzott vasúti állatmánia hazai begyűrűzései. Én a magam részéről szeretem ezt a dekorációt, szívesebben nézem, mint az egyszínű falat.
2013. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Külső homlokzaton-ablakon madárvédelmi szempontból helyezik el. Nálunk még az autópálya felüljárók oldal plexijein is fent vannak ezek a motívumok.
2013. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam, már megérte föltenni a kérdést:)
2013. máj. 28. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:

nálunk semmi köze a madárvédelemhez, ez egyszerűen egy új (ideiglenes) látványelem, és a cél, hogy az utasok el tudják különíteni a már felújítot Bhv-kat a még nem felújítottaktól :)


a helyes írásmód Bhv, ugyanis a kis- és nagy betűk mást jelentenek.

2013. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!