Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen humán szellemi munkák...

Milyen humán szellemi munkák vannak a MÁV-nál vagy a Volánbusznál?

Figyelt kérdés
Mindig is rajongtam a tömegközlekedésért, azon belül is főleg a vonatokért. Azonban ha van tantárgy, amit sosem állhattam ki és nem is ment, az a matek. A kérdésem leginkább az, hogy milyen humán munkák vannak a közlekedésben, ha van ilyen?

2021. szept. 2. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Humánpolitikai osztály. 😉
2021. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
HR-es mindkét cégnél van, az megfelelő lehet neked. A legtöbb közlekedéssel kapcsolatos szellemi munkához kell a matematika is, főleg mérnöki pozíciókban tudsz érvényesülni.
2021. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Valto atallitasahoz nem kell egyetem :)))
2021. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
A mávnál hr-esnek nem felelnél meg. Azok ott tök gyogyósok. Vonatot akkor láttak amikor a gyerekkel felültek a városnéző kisvonatra. Ha azok közé bekerülsz tuti pár hónap alatt elkezded vagdosni magad! :D
2021. szept. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
92%
Forgalomirányítás ilyen. Kell hozzá rendszerben gondolkodás (meg stressztűrő képesség), de konkrétan matek nem.
2021. szept. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Telefonos ügyfélszolgálatos. Kidumálni a sok utasból a késés miatti kártérítési igény, válogatott hülyeségeket hallgatni egész nap. Matek nem kell, de kötélidegek igen.
2021. szept. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
a forgalomhoz pont kell a matek
2021. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapból tényleg a HR terület az első, ami eszembe jut. Egyébként egyetemen ott is van matek, de az nem sok/vészes egy gazdasági vagy mérnöki szakhoz viszonyítva.

Bár hivatalosan nem szellemi, hanem betanított munka, de végrehajtó szolgálatban van bőven olyan munkakör, ami érettségivel és tanfolyammal betölthető, vasúton például forgalmista, mozdonyvezető (hozzáteszem, a tanfolyam messze áll az egyszerűtől, és ott is van alapvető fizika például).

Egyébként annyi kamu szakértő, kiemelt szakértő szerintem sehol nincs, mint állami közlekedési cégeknél (egy ilyennél dolgozom mérnökként, de nem a legismertebb hárombetűsök valamelyikénél), talán csak a közigazgatásban. Azonban azokhoz mind "papírt" (egyetem/főiskola, ill. vasúti képzések tetszőleges kombinációban) kell villantani, meg jól helyezkedni. Tehát HR területet leszámítva műszaki vagy gazdasági végzettség a belépő a legtöbb szellemi munakkörbe.

2021. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Ismerek valakit, aki egy megyei MÁV-igazgatóságon van, telefonon a csoportjához érkeznek be azok az esetek, amikor valahol a körzetükben, a vasúton belül nem boldogulnak a számítógéppel, és ők döntik el, hogy a panaszt átirányítsák-e az informatikus csoporthoz, akik kimennek hibát hárítani?

Első reakcióm az volt, hogy én miért nem tudok egy ilyen állást kifogni?

2021. szept. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"én miért nem tudok egy ilyen állást kifogni?"

Elég sok dolgot kell megtenni ahoz hogy olyan pozicióba kerülj... Ennél konkrétabban nem akarom megfogalmazni, mert még ki is tiltatnának a gyakoriról a vulgáris szavak miatt.

2021. szept. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!