Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan a leggazdaságosabb...

Hogyan a leggazdaságosabb vonatozni egyetemistaként (bérlet/jegy)?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, a lakhelyem és az egyetem városa között szoktam vonatozni, heti szinten min. 2x (oda és vissza hétvégente). Egy jegy 584 forint (online vásárolva), így egy hónapban ez durván 4672 forint. Nem gondolom, hogy ez annyira vészes lenne, de mellette ugye mindkét városban buszozom is, így magára a közlekedésre összességében nem kevés pénz megy el. Elgondolkoztam rajta, hogy van-e esetleg valamilyen más lehetőség (pl. bérlet), amivel olcsóbb lenne. Próbáltam rákeresni, de elég zavaros és egyelőre nem találtam választ a kérdésemre.
2021. szept. 30. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mi a zavaros? Tisztan es erthetoen le van irva a mav oldalan, hogy mennyibe kerulnek a berletek. Kilometer alapu, tehat ha vonatozol mittudomen, 20 kilometert a ket varos kozott, akkor olyan berletet kell venni, amibe ez belefer. Nem tudom, hogyan a leggazdasagosabb, mert nem tudom, mennyibe kerul a diak berlet, de nezd meg es szamold ki.
2021. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én ezt nem találtam meg a MÁV oldalán. Be tudnád linkelni?

Azt megtaláltam, hogy elviekben létezik egy 90%-os tanuló bérlet, ami a lakóhely és az egyetem közötti távra váltható ki. Viszont itt sem találtam meg a pontos összeget, hogy mennyibe kerülne.

2021. szept. 30. 12:57
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

[link]


Egyebkent erdeklodj jegypenztarnal, en anno ott vettem mindig berletet, segiteni fognak megtalalni a legjobbat, aztan mar veheted online is gondolom, ha tudod mi kell.

2021. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

"Hogyan a leggazdaságosabb vonatozni egyetemistaként?"


Úgy hogy hozzá mész egy vasutashoz. Akkor kapsz szabad jegyet.

Amerikába zöld kártyáért házasodnak, akkor itt meg lehet szabad jegyért.

2021. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanuló havi bérlet már a 8. utazásnál visszahozza az árát (a harmincnapos annyi ideig érvényes, ahány napos hónapban kezdődik az érvényessége, míg a havi adott hó első napjától a következő hónap ötödik napjáig). Ez ugye iskola és lakóhely között érvényes.

Ha városon belül is helyközi buszokat használsz, arra is lehet tanulóbérletet venni - ehhez persze valahogy igazolni kell, hogy A-ból B-be jársz vonattal, és ezért kell az "A Kossuth tér - A vasútállomás" bérlet, és ennek a használatához a vasúti bérlet megléte is kell. Az egyetem városában meg gondolom napi szinten használod a tömegközlekedést.

2021. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

TEKA kártya

Start klub kártya

ezeket is vedd figyelembe, lehet olcsóbban kijössz. Egyik haverom Bp-Szeged között inkágott ezzel a megoldással. Meg járt az országban más helyekre is, ezért nem volt megfelelő a bérlet neki.

2021. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Dolgozz hétvégén a MÁV-nál, gond letudva
2021. okt. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, az egyetem városában napi szinten buszozok. Erről még nem hallottam, hogy arra is lehetne kérni kedvezményt.
2021. okt. 1. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!