Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A metró azért áll meg néha a...

A metró azért áll meg néha a megálló bejárati jelzője előtt, mert vki gyanús, h öngyilkosságra készül?

Figyelt kérdés

Most hallottam, h biztonságiak figyelik a peront, és legtöbbször kiszúrják, ha vki furcsán viselkedik, még ha nem is áll a biztonsági sávon.

Vagy inkább csak akkor állítják meg a szerelvényt, ha vki rááll a bizt sávra, és a hangosbemondó felszólítása ellenére nem megy el onnan?

Én eddig arra gondoltam, forg torl miatt állhat meg ott a metró, de logikus is, hogy ha lehet, ilyenkor még a megelőző megállóban várakoztatják inkább.

Van valakinek konkrét szakmai információja erről? (Csak nehogy tippet adjunk egy jövőbeli öngyilkosnak, hogyan játszhatja ki a biztonsági rendszert.)


2021. okt. 13. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Tudod, hogy ezek az emberek miért teszik azt, amit tesznek? Mert szar az életük! És ezen nem a metró megállítása segít, hanem hogy nem basztatsz másokat a saját örömödre.
2021. okt. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hanem gondolom azért mert a bejárati jelző tilost mutat...
2021. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
99%
Attól függ, hol. A 3-as metrón a hirtelen megállások a programszőnyeg-jelvesztés miatt vannak.
2021. okt. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Amíg a biztonsági sávon áll valaki, a metró nem mozdulhat. Leglaábbis elviekben, van aki tartja is, volt, hogy a félig kilógó szerelvény bevészfékezett, majd őrült dudálás. Van aki nem tartja és simán elindul úgy, hogy valakire rázárta az ajtót, de az nem megy le a biztonsági sávról. A 4-es automatikája meg pont tojik mindenre, simán rázárja az ajtót egy felszálló babakocsira, elindul bármi is legyen a környezetében. Egyedül arra áll le, ha valami konkrétan a sínekre esik.
2021. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi;!

#1: Vagyis AZT HISZIK, h sz.r az életük. Nyilván nem állhat őrt egy stáb csak azért, h előre megmentse a véletlen épp öngyilkosságra készülőt. Ez max akkor érne vmit, ha instant pszichológusi segítség is odasietne.

#2: De ezek az állítólagos őrök nem állíthatják vörösre a jelzőt?

#3: Igen, ált. a 3-ason szokott előfordulni! Amit írtál, arról nem hallottam, de akkor erről lehet szó!

#4: Hú, ez naon durva, h önvezető szerelvény szuper automatikája ennyit ér! Jó lesz vigyázni!!

2021. okt. 13. 22:59
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#4: ebben teljesen biztos vagy? Nem tökéletesen reteszelt ajtóval kizártnak tartom az automatikus indukást.
2021. okt. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Ok, hát itt akkora bullshit bomba robbant, hogy nagyobb lett a gombafelhő, mint egy atombomba robbanása után...


Az M4 automatikája valóban rázárja bárkire az ajtót, ha indulni akar, nem kell ehhez sem babakocsi, sem féllábon ugráló vak nagymama aki egy babakocsit tolva ül a tolószékében, miközben banyatankot húz maga után. Jah, és persze egy terhes kismama kíséri gyerekkel. Remélem mindenkit felsoroltunk :D

Na, tehát rázárja bárkire az ajtót, mert az a dolga. De az ajtó amint akadályt észlel megáll, és félig visszanyílik, majd a többi ajtótól függetlenül külön kezd zárást. Ezt még 2x próbálja, ha nem sikerül ajtót zárnia, akkor visszanyitja az összes ajtót, és új indítási folyamatot kezd el.

Ha valaki áll a biztonsági sávon ajtózárás után a szerelvény természetesen NEM tud elindulni, vontatás tiltást ad. Ezért is vannak az M4-en őrök, és azért is ugatnak rögtön, ha a záródó ajtót feszegetni akarod, vagy ott állsz. Mert az automatika addig nem engedi indulni.

Természetesen az sem igaz, hogy csak arra állna meg, ha a sínekre kerül valami. A szerelvény érkezésekor, behaladáskor (amikor a peron LED sávja villog) a biztonsági sávra belépés megállítja.

Emellett viszont igaz, hogy ha a sínre egy nagyobb (kb szatyor méretű) tárgy kerül, azt már érzékeli, és leveszi a feszültséget, és megállítja a közeledő vonatot.


Ennyit az M4-ről.


Kérdésedre válaszul: külön nem figyelik az öngyilkos hajlamúakat, de ha ilyet észrevennének, akkor maximum peronvészt tudna kezelni.

Ami hirtelen fékezést érezhettél többször az az említett pályajel vesztés, vagy szimplán nagyobb sebességgel érkezett a szerelvény az állomásra, mint kellett volna. Ellenrzött kézi vezetésnél előfordul 1-2 km/ó de az automatika érzékeli.

2021. okt. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Így van, nem indul amíg nincs teljesen zárva minden ajtó, ez a manuális szerelvényekre is igaz, addig nem tudja indítani a vezető se kézzel. De teljes erőből nyomja az elején, csak a végére lassít, így ha bent marad véletlenül a kezed, lábad, táskád, annak nem lesz baja, érzékeli és visszanyit. De amikor teljes erőből zár az elején, komoly erőt kell kifejteni hogy megakadályozd, egy nagyobb tárgyban, mint egy babakocsi, kerekesszék könnyen kárt tehet. Amúgy simán belépnek az emberek villogó állapotban, nem láttam még szerelvényt vészfékezni, bár már legalább félig bent volt, lehet akkor leállna, ha még akkor belépnek mikor még csak közeledik, ezt inkább nem próbálom ki élesben (valaki egyszer úgyis ki fogja). Elindulni viszont láttam úgy, hogy valaki bent állt, ott ordítottak az őrök, hogy menjen már onnan, közben már gurult a szerelvény, igaz még lassan.
2021. okt. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egyszer olyan volt, hogy, amíg vártuk Kökin a metrót, elég rossz kedvem volt és azon gondolkoztam, hogy beugrok a metró elé. 15 voltam akkor, épp az igazgatói irodából mentem haza, nagyon sok gondom volt akkor. Nálam is kiszúrták, hogy gyanúsan viselkedek (nem üvöltöztem, hogy megölöm magam, de lehet a testbeszédemen és az arcomon látszott, hogyépp mi jár a fejemben) és az ott dolgozók közül jött le valaki, amikor jött a metró, akkor megfogott, hogy véletlenül se ugorhassak.
2021. okt. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem, hanem mert rossz a rendszer. Amit a 3-as írt.
2021. okt. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!