Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A metró azért áll meg néha a...

A metró azért áll meg néha a megálló bejárati jelzője előtt, mert vki gyanús, h öngyilkosságra készül?

Figyelt kérdés

Most hallottam, h biztonságiak figyelik a peront, és legtöbbször kiszúrják, ha vki furcsán viselkedik, még ha nem is áll a biztonsági sávon.

Vagy inkább csak akkor állítják meg a szerelvényt, ha vki rááll a bizt sávra, és a hangosbemondó felszólítása ellenére nem megy el onnan?

Én eddig arra gondoltam, forg torl miatt állhat meg ott a metró, de logikus is, hogy ha lehet, ilyenkor még a megelőző megállóban várakoztatják inkább.

Van valakinek konkrét szakmai információja erről? (Csak nehogy tippet adjunk egy jövőbeli öngyilkosnak, hogyan játszhatja ki a biztonsági rendszert.)


2021. okt. 13. 21:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
68%

"Na, tehát rázárja bárkire az ajtót, mert az a dolga. De az ajtó amint akadályt észlel megáll, és félig visszanyílik, majd a többi ajtótól függetlenül külön kezd zárást. Ezt még 2x próbálja, ha nem sikerül ajtót zárnia, akkor visszanyitja az összes ajtót, és új indítási folyamatot kezd el."


Mondjuk ilyenkor a kedves peronőrök igazán megtehetnék, hogy odaballagnak és legalább egy jól irányzott rúgással belátásra bírhatnák azt a nyomorultat, aki akadályozza azt a szájbaherélt ajtót.

2021. okt. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem, az akkor történik, ha az előző szerelvény még nincs elég messze.

Persze van lehetősége az irányítónak megállítani a szerelvényeket.

2021. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
80%

"Vagyis AZT HISZIK, h sz.ar az életük"


Nem azt hiszik, hanem az. Ez már téged minősít.

2021. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!