Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az emberek miért nem értik...

Az emberek miért nem értik Budapesten az egyedi ajtókezelést?

Figyelt kérdés
Sok embert látok villamoson akik rémülten nézik amikor bezáródik egy ajtó a végállomáson előttük, és nem jönnek rá, hogy gombot kéne nyomni ahhoz, hogy visszanyíljon. Az öregekről ne is beszéljünk akik belelépnek a záródó ajtóba (sípol villog minden), és utána szidják a vezetőt aki a járművön sincs. Ennyire elavult lenne a tömegközlekedési kultúra magyarországon? Pedig a hannoveri villamosok már 20 éve itt vannak és azokon is van ilyen funkció. A metrón pedig hagyják, hogy az utastér kihűljön/bemelegedjen végállomásokon mert az emberek nem hajlandóak megérteni egy ilyen egyszerű dolgot, de ennek ellenére sok embert látok akik nyomkodják a gombokat metrón (pedig semmit nem csinál).

2021. okt. 24. 16:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Még mindig nem kaptam választ arra, hogy miért haladta meg a BKV villamosmérnökeinek a képességét a gomb leszállásjelzővé alakítása.
2021. okt. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Szerintem, aki napi rendszerrel, sokat utazik tömegközlekedési eszközzel, az érti. Biztosan nem azokkal történik. Úgy gondolom, hogy mivel nem minden járaton van ilyen, gyakran előfordulhat, hogy pl. olyan, aki ritkábban utazik, vagy ilyen járaton egyáltalán nem, ha belefut, bizony látványos a "botlása". Arra gondolok, hogy pl. Kovács néni újpesten lakik, nem akar aluljáróba lemenni, mert öreg, alig tud járni, inkább felszínen utazik és ezen a vonalon nincsenek ilyen villamosok, buszok. Ha véletlenül nagyritkán messzeb b megy, rátéved olyan járatra, fogalma sem lehet, hogy mi az egyáltalán, talán meg is rémül. Én azért nem szólnám meg az ilyen idős embereket. Mondjuk fiatalt is láttam már bepánikolni, sőt dühöngeni is, hogy bezárul az ajtó, meg sípol, tőlük inkább elvárható lenne, hogy esetleg megfigyeljék, mit csinál a másik utas, akkor leesne a tantusz. Mami71
2021. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
39%

#11

Nem is fogsz. Ezen az oldalon mindig az utas a hülye, a BKV meg tökéletes.

2021. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%
#13 nem mindig. Van amikor az utas nagyon hülye.
2022. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!