Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki vállalja a felelősséget a...

Ki vállalja a felelősséget a távolsági buszok csomagtartójába berakott táskákért/cuccokért? Én magam vagy a buszsofőr/ busztársaság?

Figyelt kérdés

Sok olyan alkalom volt, amikor a sokat érő longboard-ot (gördeszka) nem vihettem fel magammal a buszra, ami elfért volna a lábamnál, nem foglaltam volna el vele több mint egy helyet, nem tettem volna kárt a buszban vagy akár a többi utasban. Kötelezően a busz csomagterébe kellett raknom, ahonnan bármelyik megállásnál bárki elvihetné azt onnan. (persze nem jellemző, de megtörténhet) Az értéke kb. 120 ezer forint körül van. Ha azt valaki onnan elviszi, akkor a felelősség a sofőré aki be rakatta velem azt oda, vagy az enyém mert én akartam azt a busszal szállítani? De ez a kérdés akár egy bőrönd esetében is felmerülhet.

Köszönöm a válaszokat.



2021. okt. 25. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
A tulajdonosé.
2021. okt. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor miért kötelezhet a sofőr arra, hogy a cuccomat a csomagtérbe tegyem?
2021. okt. 25. 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Mert ez a társaság szabályzata.


Ha nem akarod elfogadni a szabályait, akkor nem vagy köteles igénybe venni a szolgáltatást.

Menjél mással, ha ez elfogadhatatlan feltétel.

2021. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a szabályzatot, talán valaki veszi a fáradtságot, hogy kikeresi.


Szerintem ez úgy működik hivatalosan, hogy csak a sofőr jelenlétében lehet kivenni/berakni csomagot. És minden csomagon valamilyen jelölést használni.


Viszont ez életszerűtlen, nagyon kevés alkalommal láttam ilyet a sofőrtől.

2021. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. okt. 25. 13:19
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Több dolog fogalmazódott meg bennem.

1. Persze értem, hogy ez egy feltevés, ha nagyon ritkán (szerintem kb soha) nem lopnak el az emberek olyan dolgokat, amiknél rendkívül nagy a lebukás veszélye illetve ha nem tudják, hogy mi az vagy látszólag nem tudják, hogy mire való. Lehet, hogy 120Kba kerül, de ezt azokon kívül akiknek ez a hobbija, nem tudja szerintem senki.

2. Tipikus emberi szokás, hogy nem követjük a "van egy szabályzat, vagy elfogadom és annak mentén cselekszek vagy nem élek a szolgáltatással." Helyette minden áron kell a szolgáltatás, de a saját szabályainkkal és hatalmas arccal verjük az asztalt, hogy mi fizettünk ezért és minden legyen úri kedvünk szerint. Hát nem.. :)

2021. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Minden esetben a buszvezetőé a felelőség. Csomagjegyet kell hasznalni, a sofőr adhatja csak ki a csomagot, miutan a jeggyel igazolod hogy a tied. Ez a szabály, persze nincs így. Biztonsági okokból nem viheted fel.
2022. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
*felelősség
2022. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!