Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV BÉRLET ügyben tudnátok...

MÁV BÉRLET ügyben tudnátok segíteni? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl jártas a vonatozásban, 3 hónapja járok vonattal. A mai nap folyamán a kalauz jött lecsipogni a vonat bérletem. A Lakcímem Pestre szól, illetve Pesten járok iskolába és a hét nagy részében Pesten vagyok. Anyukám elköltözött Monorra így heti 2x ott alszom nála. Ebből kifolyólag van vonatra is bérletem a BKK-n kívül. A helyzet a következő. A bérletet én úgy vettem, hogy kedvezményes (diákigazolvány + BKK bérlettel együtt használandó). Szóval jött a kalauz és miután lecsipogta a bérletet elkérte a BKK-t is meg a diákom is és le ellenőrizte. Ez eddig teljesen rendben van. Kérdezte volt e Lakcím váltásom, mondtam hogy nem. Elmeséltem, hogy anyum elköltözött és heti 2x alszom nála. Elkért 8 000 Ft - ot. (amit természetesen nem fizettem ki neki hisz nem tartom jogosnak, hogy megbüntessenek mivel én kifizettem mind2 bérletet) És azt mondta a kedves férfi, hogy mivel én nem tudom igazolni, hogy Monoron "is lakom", ezért ez 8 000 Ft bírság. Valaki el tudná magyarázni nekem, hogy ez hogyan működik? Tényleg én rontottam el valamit? Milyen bérletet kéne akkor vennem, vagy mit kéne csinálnom, hogy ez ne történjen meg újra? A vége az lett, hogy elengedett azzal, hogy "tudatlan vagyok". Bár én nem gondolom így (ettől függetlenül lehet mégis én vagyok a hibás). Előre is köszönöm annak, aki segít eligazodni!

2022. márc. 10. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott laksz, ahova be vagy jelentve. Ha jól értem, akkor ez Pest, nem pedig Monor, tehát jogos volt. De egyébként nem tiszta, hogy most akkor anyukáddal laksz együtt vagy saját lakásod van Pesten és ott laksz egyedül? Előbbi esetben át kéne jelenteni a lakcímet Monorra, utóbbi esetben pedig a Monorra utazás az technikailag csak "anyuka meglátogatása". Ha kollégista vagy, akkor lakcímet Monorra kell átjelenteni, az ideiglenes tartózkodási helyet pedig Pestre.
2022. márc. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza volt a kalauznak. Helyközi közlekedésre diák bérletet (90% kedvezmény) csak a lakóhely és az iskola közötti utazásra lehet vásárolni. Amit tehetsz: átjelented a lakóhelyedet anyukádhoz, akkor vehetsz diákbérletet. Vagy marad a lakóhelyed Pesten, és anyukád meglátogatásához teljes árú bérletet veszel, vagy alkalmanként diák jegyet (50% kedvezmény, további 10%, ha az appban veszed).
2022. márc. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
97%

Nem tartod jogosnak de nem ismered a szabályt 😃😃istenem az ilyen d miatt van ki a f@szom már a vasutbol.

Kalauz vagyok és igen jól írtam az előttem lévő ,jól járt el a kollégám. Mielőtt vonatra ülsz pár szabályt érdemes elolvasni. Mint amikor repülőre mész. Mekkora táskát vihetsz mennyibe kerül a lemondás stb.

2022. márc. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Három megoldás van:

-tartózkodási hely vagy állandó lakcím bejelentése Monorra, anyukád lakcímére

-teljes árú bérlet megfizetése (nem javasolt)

-jegyvásárlás minden alkalommal

2022. márc. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Csak akkor jár a kedvezményes bérlet ha édesanyád írásban, két tanúval elismeri hogy még szoptat.

Gondolom 5-öd éves bölcsész vagy ennyi ésszel.

2022. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Diákbérletet csak az iskola és a lakóhely (tartózkodási hely) között lehet használni.

Ha jól tudom, 1280 forint a 20 km-es bérlet, a heti 4 diákjegy pedig 740 forint, havonta 2960. Ha három hónapig így jártál, az 5040 forint nyereség, ehhez képest nem is olyan sok a 8000 forint.

Vagy jegyet veszel, vagy intézel monori lakcímkártyát és bérletet veszel (utóbbi esetben, ha még érvényes a bérleted, azt sem bukod), mindkét esetben nyugodtan vonatozhatsz Pest és Monor között.

2022. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogos volt. Diákbérletet csak a lakóhely és a tanintézet között válthatsz, neked pedig mindkettő Bp., tehát Monorra nem vehetsz.

Legközelebb nem kell hepciáskodni a kaluzzal, akinek ez a munkája, így nyilván tudja, nem is értem miért őt kérdőjelezed meg egy olyan fórumon, ahova laikusok írnak. A stílusodból ítélve gondolom flegma is voltál. Nem baj, megérdemelted a pótdíjat, jó kis tanulópénz volt ez neked.

2022. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

" nem kell hepciáskodni a kaluzzal, akinek ez a munkája, így nyilván tudja,"


Haha. Vasutas pályafutásomat a vezényleten kezdtem a jegyvizsgálók között. Hát, volt 1-2 kellemetlen percünk, amikor nyilvánvalóan szabálytalan intézkedést csináltak. Bevontak nem vasúti igazolványt pl...

Így ez az "ez a munkája nyilván tudja" elég erős.

2022. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!