Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a MÁV applikációjában...

Ha a MÁV applikációjában olyan e-jegyet vásárolok, ami tartalmaz pótjegy köteles viszonylatot is, akkor a megvásárolt e-jegy tartalmazza-e a pótjegyet is?

Figyelt kérdés
Vasúttal utaznék, amin mennék útvonalon az tartalmazza az IKVA InterCity-t is. (Szívesen mennék nem pótjegy köteles járatokkal, de a MÁV applikáció nem ajánlott fel olyat. :D) Eddig még nem utaztam pótjegyköteles vonaton. Szóval azt kérdezném, hogy amit vásárolok e-menetjegyet az tartalmazza-e a pótjegyet vagy a pótjegy megvételével külön kell-e szórakozzak?

2022. máj. 30. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz IC-re csak jegyet (hely- és pótjegy nélkül) venni, szóval igen. Egyébként valahol az ajánlatoknál a kis nyílra kattintva mutatja, milyen jegyeket tartalmaz az ár.

Illetve a szűrőknél (mobilon három függőleges vonal karikákkal, jobbra fent) kiválaszthatod, hogy helyjegy nélkül, esetleg gyorsvonati pótjegy nélkül, akkor az IC-k nem lesznek benne.

2022. máj. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nincs is arrafelé pótjegy néküli vonat. Vagy ha van, akkor sok átszállással és 2x nagyobb menetidővel, mert mindenbokorbanmegállós személyvonattal kell menni. Ezért nem ajánlja fel. Én is ha megyek Budapestre, el tudnék menni személyvonattal is, de az 2:20 helyett 3:40 lenne, plusz 2 átszállás. Fel sem ajánlja és nem is akarok 2x annyit vonaton ülni.


Szóval amelyik vonatot az appban kiválasztod és a jobb oldalon rákoppintas a kis kosár ikonra, akkor abban már benne van minden jegy ami ahhoz a vonathoz kell. Nyugodtan koppints rá és menj el a fizetés előtti utolsó lépésig és nézd meg milyen jegyeket dob ki. Benne lesz a pótjegy és a helyjegy is. Ha bepipáltad, hogy kerékpárt is viszel, akkor azt is berakja ide.

2022. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz választani, de akkor 1 órával több lesz a menetidő. Az Ikva IC Sopron-Bp.-Keleti útvonalon közlekedik,alternatív opció csak a személyvonat, de szerintem megéri kifizetni az ic felárat mert ilyen hosszú távo a flirt kényelmetlen, igaz Győr és Sopron között a Gysevesek valamivel kényelmesebbek, de az S10-ek kb minden fánál megállnak. Alternatív opció, hogy csak Győr és Pest között mész magasabb minőségű vonattal (IC, EC, Railjet, RegioJet) mert Győrtől Sopronig csak 10 perccel hosszab a menetidő személyvonaton.
2022. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2, #3: Én azt veszem ki a kérdező szavaiból, hogy csak egy szakaszon utazna az Ikca IC-n, nem végig. Ez lehet például Mosonmagyaróvár-Sopron is, ahol már nem közel másfél óra (és pár átszállás) a többlet, hanem csak hosszabb várakozás átszállásnál és egy húsz perccel lassabb vonat - de lehet, hogy rövidebb szakaszon utazna IC-vel.
2022. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Akkor pedig ne hagyja Elvira nénire a dolgot és tervezze meg szakaszonként az útját és vásárolja meg szakasonzként rá a jegyeket.
2022. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 Szerintem meg ha végig vonattal megy, akkor sokkal jobban jár, ha az applikációban tervezi az utazását, és egyben vesz jegyet, akkor biztosan nem keveredik bele.

Kérdező, amúgy nem tudom, használtad-e már valaha a MÁV applikációját, de úgy érzem, hogy nem. A lényeg, hogy ott a fizetés előtt mutatja egymás alatt, hogy pontosan mit is veszel meg, így ott lesz egymás alatt szép sorban az IC-re a menetjegy, a pót- és a helyjegy.

2022. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6: Pedig évek óta rendszeresen használom, csak jobbára regionális vonalon. "Puccos" vonaton még nem volt szerencsém utazni. 😅


Amúgy 2. osztály van csak kipipálva. Aztán csodálkoztam, hogy elvileg kell helyhegy is az alkalmazás szerint, legalábbis amikor elkezdtem leccsekolni az infografikákat.

2022. máj. 31. 07:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A normál személyvonati kocsik is 2. osztályúak csak nincs emelt komfort (klíma, több hely, kényelmesebb ülés) bennük, az IC-n ezt a komfortot és, a garantált helyet fizeted meg. Az appban jelöld be, hogy helybiztosítás nélküli vonatokat listázzon csak.
2022. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!