Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a helyzet mostanság a...

Mi a helyzet mostanság a telekocsi szolgáltatásokkal Magyarországon? Alternatívák?

Figyelt kérdés

Egy kis plusz bevétel gyanánt jó lenne foglalkozni vele. Uber és Lyft jelen van, vagy totál be van szüntetve?


Oszkárt ismerem, Blablacar-t jelenleg használom, de csak hosszú távú utakon. Budapesten esetleg tud magánszemély fuvarozgatni bármilyen más módon csak ne taxisként?



2020. máj. 20. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
a telekocsinak nem az a lényege, hogy bevételt szerezz, hanem hogy megoszd az üzemanyagköltséged a többi utassal...ígyis épp elég gáz, hogy sok viszonylaton gyakortlatilag már csak üzletszerűen hirdetnek és a magánszemélyek kiszorultak, mert nincs annyi utas, hogy esetleg jusson annak is, aki tényleg arra használná, amire való.
2020. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Na igen, aztán meg megy a csodálkozás, ha valakinél kopogtat a NAV a tizedik fuvar után...


Uber, Lyft nincs, a kormány gyakorlatilag betiltotta ezeket.

2020. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1-es: Kicsit szerintem félreértetted, a "kis plusz bevétel" alatt nem az üzletszerű fuvarozást értem, hanem az üzemanyag és matrica megtakarítását + 1-2 ezer forintos profitot ami marad. Magyarul egy kis zsebpénz.


2-es: Blablacarral megjártam már Balatont, Bécset jópárszor, de sosem jött a NAV. De azért köszi az infót!

2020. máj. 21. 22:36
 4/15 anonim válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy simán lehet hirdetni az Oszkáron, ha túl sok pénzt kérnél egy fuvarért, úgyis figyelmeztet a rendszer.

Üzletszerű fuvarozás esetén viszont tényleg kopogtathat a NAV. Sima telekocsisként viszont nem.

Uber és Lyft valóban nincs már.

2020. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

attól, mert nem jellemző, még nem jelenti azt, hogy a NAV nem próbavásárol.


mostanában nem egyszer előfordult, amiért a vírus alatt lényegében leálltak a hirdetések, és volt néhány magánszemély is, aki feladott 3 fővel 3000 Ft/fő-re egy Bp-Szegedet, mert hát mekkorát kaszál majd, a 300 Ft-os benzinnel is maximum 5000-ból megvolt az út...aztán két revizor foglalt helyet, hiszen nyilván 6000 Ft-ból már tök egyértelmű, hogy vagy az autó fogyaszt több, mint 10 litert 100 km-en, vagy kissé drága...csak a srác ott hasalt el végleg, hogy volt egy 3. utas is...9000 Ft-ot meg nem magyarázott már ki sehogy.


ha meg helyreáll a régi rend, szintén Bp-Szeged viszonylaton azért az 1800-2000 Ft-ért amiből még 100 Ft-ot leadsz, abból meg nem fogsz zsebpénzt keresni, mert amit összekuporgatsz párszáz Ft-onként, egyszer vissza fogja kérni az autó valamelyik kopó alkatrésze...

2020. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4-es köszi! Jogos, nem üzletszerű fuvarozásra gondoltam, csak mivel össze-vissza mászkálok, jobb lenne ha néha ezekre az utakra visszatérülne valamennyi. Azért kár, hogy megszűntek, mert ezt akár vinném is üzletszerűen mondjuk hétvégén.


5-ös, ne haragudj, de te nagyon el vagy tévedve. Rendelkezel gépjárművel? Ahogy az előbb is említették, ha a telekocsit csak alkalmanként hirdeted, semmilyen NAV nem fog piszkálni. Viszont igen, elmondom neked, BP-Szegedért teljesen jogos elkérni 3000 Ft-ot fejenként, mert ott van az üzemanyag, a kopó alkatrész, az autópálya matrica, a biztosítás költsége, az amortizáció továbbá a "munkadíj", mert elvileg egy vezetni tudó ember visz le.

Nem tudom honnan szedted össze ezt a logikát, 1800 Ft-ért már aligha fognak levinni, főleg jobb autókkal, viszont abban igazad van, hogy ez akár 1800 vagy 3000 Ft/fő, hosszú távon nem egy jó befektetés, mert közben az autód súlyosan amortizálódik. Rövid távon pedig igenis jó egy kis zsebpénznek, mert nem rögtön a szervizre fogod költeni.

2020. máj. 23. 07:59
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

te vagy eltévedve, mert a telekocsi nem szolgáltatás(a szolgáltatás része az, amit lebonyolít például az oszkár, mint hirdetési platform). a személyszállítás az a szolgáltatás, amihez rendelkezned kell engedélyekkel...


telekocsival te csak egy szivességet teszel azzal másoknak, hogy elviszed őket, cserébe ők meg beszállnak a költségeidbe. nem nyújtassz semmilyen szolgáltatást. 3400-ért lehet menni busszal is(ami nyilván diákok esetén 1700 Ft is lehet), ahol a sofőr nem csak bemondásra tud vezetni, hanem van róla hivatásos papírja is, van utasbiztosítás is, így ha baleset ér, felel érted a társaság, vagy ha műszaki hiba történik akkor is küldenek mentesítőjáratot.


ha félúton lerobbansz, te max fogod a fejed, és mondod, hogy bocs, de nem tudunk tovább menni, innen oldjátok meg a továbbhaladást. pedig ha már mindent beépítünk az árba, akkor jogosnak kéne lenni annak az igénynek, hogy te is szervezd meg a továbbhaladást, akár egy másik autóval vagy bármivel.

2020. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem nagyon olvastam végig, mert elég értelmetlen az egész. Nyilván mindenki olyan árat szab amilyet akar és senki sem teszi szívességből. Én pl rendszerint jártam utasként Nyíregyháza és Beregszász között, és az évek alatt egytől sem hallottam bármiféle NAV problémát, pedig a profitra hajtottak.

Ha neked jobban megéri busszal járni a nagyobb biztonság, a hivatásos sofőrök és az utasbiztosítás miatt, akkor hajrá, ne engedd magad becsapni!

Ígérem ha "elkap" a NAV az alkalmankénti fuvarozásaim miatt, amiből bejön kb 10-15 ezer (ebben benne van a benzin, matrica, kis profit stb.) fuvaronként majd szólok!

2020. máj. 23. 13:30
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Az Oszkár rendszer eleve nem enged irreálisan maga árat megadni, ha magánsofőr vagy, nem üzleti (ahogy ezt már írták). Nem csak a benzinköltség számít bele, hanem a kocsi avulása is, ami tudtommal most 15 Ft/km hivatalosan a NAV szerint. Nem tudhatod, mennyi utasod lesz, ha tele van a kocsi, akkor sem kell leszállítanod az árat. A NAV ebbe elvileg nem köthet bele, ameddig nem üzletszerűen csinálod.

Amúgy meg balesetbiztosítása telekocsinál is van az utasnak, mert a kocsi kötelező biztosítása fizet neki is, ha balesetet okozol, és ő megsérül. El kell olvasni, ez benne van az Oszkár szabályzatában, illetve a GYIK-jában.

2020. máj. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Barbell Deadlift ***** válasza:
100%

"Amúgy meg balesetbiztosítása telekocsinál is van az utasnak, mert a kocsi kötelező biztosítása fizet neki is, ha balesetet okozol, és ő megsérül. El kell olvasni, ez benne van az Oszkár szabályzatában, illetve a GYIK-jában."


Ezt szerintem rosszul tudod. Mármint ha kiderül, hogy te üzletszerűen kocsikáztál, profit miatt, a baleset pillanatában, akkor nem fog fizetni a biztosító.

2020. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!