Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az igaz, hogy a metróban ha...

Az igaz, hogy a metróban ha mind a négy mozgólépcső üzemel, lecsapja a biztosítékot?

Figyelt kérdés

Urban legend vagy csak nincs annyi utas hogy megérje bekapcsolni?

Egyébként én láttam már négyet egyszerre menni de hamar jött a forgalmis és lekapcsolta az egyiket.


2022. aug. 9. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kötve hiszem. Ezeket illik túlméretezni, és vészkiürítésre is alkalmasnak kell lennie. Ha baj van, fontos, hogy az össze tudjon üzemelni.
2022. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy igaz. Úgy tervezik meg az elektromos hálózatot hogy bírja mindegyik működtetését. Amúgy ez egy ökölszabály a nagyobb (és kisebb) cégeknél, hogy az ilyenen kell spórolni nem a vezetőség év végi prémiumán.
2022. aug. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként én láttam már négyet egyszerre menni"

Akkor meg is válaszoltad magadnak...

2022. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
99%

a biztosítékot biztosan nem, mert, ha akkora az áramfelvétele, külön áramkörre kötétték volna

általában azért áll egy mozgólépcső, mert azt takarítják, karban tartják

2022. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"általában azért áll egy mozgólépcső, mert azt takarítják, karban tartják"


A Szent Gellért téri állomáson is 4 mozgólépcső van, soha nem láttam a 4-et egyszerre menni, amelyik nem ment, az meg nem volt se takarítva, se karbantartva.

2022. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!