Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A gyermek jövőjét tekintve...

A gyermek jövőjét tekintve rossz lesz, ha 45 percet kell majd utaznia az iskolába elsős kora óta?

Figyelt kérdés

Falun lakunk, párom munkája miatt. Én szívesen költöznék ki városra, de imádok itt is lenni, csak az logikusabb lenne.

Gyerekeink ovisok, eddig minden oké, de a legközelebbi suli! 45 percre van busszal.

Félek járna táncra majd vagy a fiunk focira és ezt nem fogom tudni megadni nekik.



2022. aug. 10. 21:56
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Én egyébként vàrosi lány vagyok, csak leköltöztem párom házába falura.

Én csak 4 évig utaztam egy másik városba mikor gimis voltam, én megmondom őszintén fárasztó volt.

Így nem tudom milyen lehet általános elsős kortól. Párom általános elsős korától buszozott a városba 45 percet. Ő szerinte csak a városiaknak ilyen tragédia.


Rossz, hogy kapom szüleimtől is a "szidást", hogy ezzel tönkre tesszük a gyerekeinket, meg tény napi 2 óra elmegy így az utazással, mert 45 perc út 10 perc séta, na meg csatlakozás, bár jár gyakran busz.

Tudom az idő megfizethetetlen és ígyis igen későn végeznek a gyerekek. Már már nevetséges.


Kèrlek írjatok véleményt. Mindent szívesen elfogadok. Azt is aki támogatja a maradásunk és azt is aki nem.

Szívesen fogadok példát arra, hogy valaki helyben vagy nem helyben tanilt és sokat utazott ált suliba. Én ugye helyben jártam ki a 8 osztályt.


Köszönöm a segítséget. Nálunk ez most téma, igazából csak engem idegesít ez jelenleg.

2022. aug. 10. 22:01
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Napi 2 óra veszteség nagyon sok. Maradna napköziben vagy suli után hazajönne? Télen nagyon más három vagy öt körül hazaérni. Egyedül kellene utazgatniuk oda-vissza? Volna a városban hol laknotok?
2022. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

45 perc tényleg sok. 8-as kezdésre már 7-kor a buszon ülhet, azaz legkésőbb fél 7-kor kelhet. 2-ig tart a suli, lesz fél 4 mire haza ér. Az utazás meg fárasztó.

Ami meglep, hogy elsős gyermeket felültetnél egyedül a buszra. Lehet nem gondoltál bele, de minden nap tiszta ideg leszel mire biztonságban haza ér.

Nincs közelebb semmi lehetőség? Én helyi általános iskolába járatnám, aztán nyolc vagy hat osztályos gimibe. Ekkor már utazhat.

2022. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Fárasztó. Meg őszintén, szívás ha ennyit kell utazgatni a gyereknek is, mert akár csak az iskolában szerzett barátaival akar lógni, vagy akár csak van valami plusz sulis program késő délután, akkor vagy ott megvárja a tanórák után a programot, vagy pedig hazamegy, de akkor már mehet is vissza rögtön szinte. Szóval na, nem olyan egyszerű ez a jövés-menés, ha 45 percet kell buszozni. Viszont az engem egy kicsit meglep, hogy már elsős korától egyedül kéne buszoznia...? Én nem vagyok az a "a gyereket autóval kell cipelni még 15 évesen is" támogató, viszont azért egy elsős egyedül buszozzon ennyit? Én azt azért sokallom.. talán ez aggaszt engem a legjobban ebben a dologban, nem is az, hogy 45 perc utazás, hanem az, hogy egy 7 éves kisgyereknek egyedül kéne buszoznia.
2022. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon soknak tűnik az a 45 perces távolság! Hol laktok? Alsó tagozat falvakban is van!
2022. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%
Akkor én jövök egy ellenkező véleménnyel is: szerintem nem feltétlen rossz ez a korai önállóság. Sokkal életrevalóbb és önállóbb lesz azoknál az osztálytársaknál, akiket még felsősként is kocsival hurcolnak, mert úristen messze van a suli.
2022. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Én kb. 35 percet utaztam általánosban (Zánka-Balatonfüred), aztán ez 1 órára nőtt középiskolában (Zánka-Veszprém). Elsőben mindig volt egy szülő, aki elkísért minket (Zánkán 2-en szálltunk fel, +2-en Akaliban +1 valaki Aszófőn), jól elvoltunk. 2. osztálytól kezdve már "egyedül" utaztunk. Nem tűnt vészesnek, utólag visszagondolva se volt az. El tudtuk ütni az időd. Beszélgettünk, tanult, házit írtunk. Egyedül unalmasabb lett volna, de akkor se vészes. Középiskolába már nem volt soha ismerős a buszon. Ott általában azt csináltam, hogy a busz indulása előtt 10 perccel keltem fel, félkómásan lesétáltam a megállóba, felszálltam a buszra, és pár perc múlva már megint aludtam, és Veszprémbe érve meg felébredtem. Visszafele is szinte mindig aludtam, ez vált természetessé, akkor is el tudtam aludni ha nem voltam álmos éppen.

Szóval szerintem egyáltalán nem probléma 45 perc utazás. Gyerekek amúgy is jól alkalmazkodnak mindenhez. Ebben a korban hirtelen ha mondjuk egy normál családi lakásból egy 30 nm-es kis romos viskóba kell költözni, az a szülőket szinte teljesen ki tudja idegelni, míg a gyerekek meg semmit se éreznek, amíg együtt vannak, van mit enni, tud szórakozni, addig jól el lesz. Szóval az ilyen jellegű problémák, minthogy "sokat kell utazni" ebben a korban még nincsenek jelen. Ha hozzá is szokik, az meg mégjobb, mert ha mondjuk 15 évesen kellene hirtelen ennyit utaznia, azt rosszabbul élné meg valószínűleg.

2022. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Ha belegondolok, gyerekként 15-20 perc gyaloglásra volt az iskola, de néha (főleg télen vagy szar időben) még az is végtelennek tűnt gyerekként.


Az életrevalóság meg nem attól alakul ki, hogy szopatod napi 2 óra tömegközlekedéssel.

2022. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Ez szerintem komoly kiszúrás a gyerekkel.


Nyílván így is fel tudnak nőni, ember lesz belőlük, de nekem nem férne bele, hogy napi 1.5 óra játék időt elvegyek az életükből.


A probléma ismerős egyébként, én is szívesen laknék tanyán, de az iskola miatt mi a falu központjában lakunk, 5 percre a sulitól.


Majd ha kirepülnek a gyerekek, akkor megyünk tanyára.

Mi így döntöttünk.

2022. aug. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
39%

Továbbvíve a #7 végső gondolatot, hogy kell-e fiatalon sokat buszoznia valakinek, az felnőtt korára is hatással lesz. Akik viszonylag sokat utaztak, azok később is sokkal jobban fogják ezt bírni. Én például most gond nélkül bejárok a 80 km-re lévő munkahelyemre minden nap autóval. De például a kollégám, aki abban a városban született, élt, járt iskolába, most nemrég elköltözött, 30 kilométerre innen, és azt mondta, hogy ennyit ő nem tud mindennap befurikázni, így felmondott és keresett másik állást. A barátnőm is ilyen. Ha be kell menni egy 40 km-re lévő boltba a megyeszékhelyre, mert csak ott lehet kapni ami kell, akkor ő már szenved. Ha a szüleihez megyünk le autóval (110 km), akkor meg szabályosan rosszul van, így nem is megyünk évi 2-nél többször. Ő gyakorlatilag nem is hagyta el a szülővárosát 20 éves koráig.

Tehát van egy ilyen hatása is az utazásnak. Ezt is érdemes belevenni a gondolatmenetbe. Az ideális állapot valahol félúton van. Megismeri, megbarátkozik a hosszabb, napi rendszerességű utazásokkal, de nem is veszít el folyamatosan sok időt az életéből. Nem tudom, hogy ezt hogyan lehetne kivitelezni (talán mondjuk 4 évig utazik, 4 évig nem?), de ez lenne vélhetően az ideális.

2022. aug. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!