Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vállalt már be valaki nagyon...

Vállalt már be valaki nagyon hosszú autóbusz utat?

Figyelt kérdés

Jövőhéten kellene mennem Szegedre. A helyzet meg az, hogy én Győrből indulnék. A menetrendek.hu-n meg megnéztem hogy juthatok oda és legnagyobb megdöbbenésemre tapasztaltam hogy van közvetlen buszjárat Győrből Szegedre. A gond csak az, hogy több, mint 5,5 óráig megy. Vállalt már be valaki ilyen hosszú utat? Hogy lehet kibírni? A leghosszabb eddig amit bevállaltam az Fertőszentmiklósról Veszprémig, már azt alig bírtam ki, pedig az "csak" 3 óra 3 perc (átszállás nélkül)

(Egyébként annyira kíváncsivá tett, hogy megnéztem melyik a leghosszabb buszjárat és a Zalaegerszeg-Békéscsaba a 10 óra 10 percével, na azt már végképp nem tudom, hogy hogyan lehet kibírni. Persze ha valaki pont Zalaegerszegről akar menni Békéscsabára. )

De maradjunk a Győr-Szeged útvonalon.

Természetesen lehet menni "gyorsabban"; azaz Pestig vonattal majd onnét vonattal, de csábító a 0 átszállás, ebből a szempontból kényelmes (olcsóbb is, mert durván egyenes vonalban halad, azaz km-ben a legkevesebb).

Ti mit csinálnátok? Kibírnátok a több mint 5,5 óra buszozást, vagy inkább vonat Pestig, Pesten bóklászni majd megint vonat Szegedig? Vonattal menni 4-4,5 óra (átszállási időtől függ), tehát csak 1-1,5 órát spórolnék.



2022. nov. 1. 21:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Annyit nem ér a közvetlen eljutás, hogy sok órát nyomorogjak egy busz ülésébe préselődve. Maximum akkor fontolnám meg, ha lényegesen gyorsabb a busz, vagy nagyon le vannak rohadva a vonatok. De mind Bp-Győr, mind Bp-Szeged viszonylatban azért aránylag jónak mondható, kényelmes vonatok járnak. Szóval ez esetben egészen biztosan vonat.
2022. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
47%

Győr- Szeged...???


Mit szóljon az, aki Chalkidiki-re megy busszal...?? 24 óra...

2022. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem, még soha senki nem "vállalt" be ekkora utat busszal, a járat is csak azért létezik, mert a sofőr haza jár a szüleit látogatni... :D
2022. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy +1 óra nem sok, de buszon rohadt kényelmetlen. Vonaton azért fel tudsz állni, ki tudsz menni a mosdóba.
2022. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
70%
Budapest-Livirno elég hosszú?
2022. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
Az nem is hosszú. Engem itt emiatt mindig lepontoznak, de az az igazság, hogy szeretek buszozni. 🙂 Busszal voltam Barcelonában, Zakynthoson, Gdanskban és Isztambulban is. 5 óra az semmi, nevetve kibírja az ember. Vigyél enni-inni, meg amit szoktál unalmadban csinálni: olvasnivaló, zene, akármi.
2022. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%
Én tuti vonattal mennék még akkor is, ha több idő lenne. Buszozni utálok, nem lehet felállni, nincs wc, hányingerem van rajta néha, ja és örülj ha egyáltalán le tudsz ülni.
2022. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

Budapest-London (előtte Békéscsaba-Budapest kisbusszal) táv elég hosszú? :D

Amúgy én javaslom inkább a vonatot, az azért sokkal kényelmesebb, fel tudsz állni, járni egye, kimenni a mosdóba, Szeged felé még enni-inni is tudsz a bisztrószakaszban. Nekem jobban megérné az átszállásos vonatút, mint a közvetlen buszos. Megoldható egyébként a vonat úgy is, hogy nem kell "bóklászni" Budapesten, mármint nem kell helyi közlekedést igénybe venni, hanem csak két vasútállomáson (Kelenföld, Kőbánya-Kispest) belül kell átszállni.

2022. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

"Buszozni utálok, nem lehet felállni, nincs wc, hányingerem van rajta néha, ja és örülj ha egyáltalán le tudsz ülni."

országos járatok nagy része már olyan típus, amely nem is vihet álló utast. szóval ez esetben lehet üldögélni a padon a következő buszig.

2022. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%
Max akkor mennék így, ha sok a csomagom, amúgy vonat.
2022. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!