Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vállalt már be valaki nagyon...

Vállalt már be valaki nagyon hosszú autóbusz utat?

Figyelt kérdés

Jövőhéten kellene mennem Szegedre. A helyzet meg az, hogy én Győrből indulnék. A menetrendek.hu-n meg megnéztem hogy juthatok oda és legnagyobb megdöbbenésemre tapasztaltam hogy van közvetlen buszjárat Győrből Szegedre. A gond csak az, hogy több, mint 5,5 óráig megy. Vállalt már be valaki ilyen hosszú utat? Hogy lehet kibírni? A leghosszabb eddig amit bevállaltam az Fertőszentmiklósról Veszprémig, már azt alig bírtam ki, pedig az "csak" 3 óra 3 perc (átszállás nélkül)

(Egyébként annyira kíváncsivá tett, hogy megnéztem melyik a leghosszabb buszjárat és a Zalaegerszeg-Békéscsaba a 10 óra 10 percével, na azt már végképp nem tudom, hogy hogyan lehet kibírni. Persze ha valaki pont Zalaegerszegről akar menni Békéscsabára. )

De maradjunk a Győr-Szeged útvonalon.

Természetesen lehet menni "gyorsabban"; azaz Pestig vonattal majd onnét vonattal, de csábító a 0 átszállás, ebből a szempontból kényelmes (olcsóbb is, mert durván egyenes vonalban halad, azaz km-ben a legkevesebb).

Ti mit csinálnátok? Kibírnátok a több mint 5,5 óra buszozást, vagy inkább vonat Pestig, Pesten bóklászni majd megint vonat Szegedig? Vonattal menni 4-4,5 óra (átszállási időtől függ), tehát csak 1-1,5 órát spórolnék.



2022. nov. 1. 21:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
72%
Nem, még soha senki.
2022. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy itt közületek aki le is tudná írni az "élményt" :)
2022. nov. 1. 22:56
 13/31 anonim ***** válasza:
89%
Én többször is bevállaltam igen. Debrecen-Békéscsaba.
2022. nov. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem vonattal mész? Menj azzal. Budapest Kelenföldig, onnan átszállni Köki-ig és ott meg a Szegedire. Ugyan van két átszállás, de sokkal jobb a vonat, kényelmesebb. A busz ilyen hosszú távon kényelmetlen. Ráadásu Bidapesten hamae bent vagy mert Pestig 140-160-nal megy a vonat, majd a Szegedi 100-120-szal. A busz meg 85-tel max.
2022. nov. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, egyéni preferencia kèrdése. Egyszer biztosan kipróbálnám kíváncsiságból, mert az érintett vasútvonalakat már rengetegszer beutaztam, míg a busz útvonalát alig ismerem. De itt ki is fújt a vonzereje a busznak.


Megjegyzem, abból az 5,5 órábólvan 15 perc pihenő Fehérváron, 10 perc Solton,5 perc Halason, ezeket érdemes kihasználni az utcán nyújtózásra, mosdóra elmenni, esetleg venni valami frissítőt, harapnivalót.

2022. nov. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
86%
Menj el görögbe bussza. Az hosszú. Ez csak egy kis sétakocsikázás.
2022. nov. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%

Inkább vonat.

Nem kell bóklászni Pesten, Budapest-Kelenföldön leszállsz a győri vonatról, majd S36 / G43 jelzésű személyvonatokkal elmész Kőbánya-Kispestre (ezek felváltva átlagosan, de nem pontosan fél óránként járnak, azt hiszem 23-37 perc az ütem). Ott pedig fel tudsz szállni a szegedi vonatra.

A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy minden óra 04 perckor érkezik Győr felől vonat Kelenföldre (máskor is, de ez fix), utána pedig óra 16-kor indul a G43-as vonat Kőbánya-Kispest felé. Késések nélkül ez kényelmes átszállási idő, de ha nem éred el, akkor óra 46-kor indul az S36-os. A G43-as óra 31-kor ér Kőbánya-Kispestre, majd onnan következő óra 07-kor indul a szegedi vonat, itt még akár útravalót is tudsz venni.

Egyébként én utaztam már elég sokat busszal a “Határtalanul” nevű, iskolásoknak szóló program keretein belül, 5 évvel ezelőtt. Felvidéken voltunk, azt az 5 napot nagyjából 70%-ban a buszon töltöttük, elég kemény volt (főleg, mikor a 3. napra elkezdett levegőtlenség lenni). Én jól bírom a buszozást, de te azt írtad, hogy nem, ezért semmiképpen sem javaslom a dolgot, minden szempontból jobb a vonat.

2022. nov. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
71%

Nekem Bp - Szabadka volt a leghosszabb táv busszal.

Direkt alig ittam folyadékot, dehidratált voltam, de így is le kellett "kéredzkedjek" pisilni (megállóban szóltam, hogy tudjon rólam, várjon meg, de kellemetlen volt és nem örült).

Nem volt jó a szellőztetés, belső keringetés volt vagy rossz szűrő, nagyon nehezen tudtam lélegezni, leszállás után majd' kiszakadt a tüdőm, annyival könnyebben vettem levegőt.

Plusz lelkileg, idegileg is irritáló volt a szűk tér és kellemetlen a mozgáshiány.


Budapest - Bécs táv többször volt. Sokszor volt levegő a buszon, de kellemetlen volt a szűk tér, hogy előző háttámla és a plafon karnyújtásnyira van csak, kellemetlen volt mozdulatlanul lenni, otthon hajnalban 1 deci vizet mertem inni és napközben is a fejfájás határán tartottam magam a kevés ivással (ha eleget iszom, nekem 1,5-2 óránként ki kell mennem....).


Ja és láttam autópályás buszon is egymás mellett szorosan álló utasokat.


Szóval nálam vonat, autó, repülőgép jön szóba. Utóbbi kettő is kényelmetlen, de a középsővel akkor álltok meg, amikor a 4-5 ember meg akar és ez akár egész gyakori, a repcsi meg nagyon gyors.


Szegedre is vonattal mennék. Kb 5 órával kellene hosszabbnak lennie, hogy ne így tegyek, de akkor már inkább Oscar.

2022. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
78%
A bakancslistámon fent van a Transzibériai expressz végállomástól végállomásig :) Moszkva (Oroszország) - Lisszabon (Portugália) távolsági busszal megvolt nekem (Euro Truck Simulator 2008-ban)
2022. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Mentem már busszal Erdélybe, Horvátországba, Olaszországba. Nem kellemes, de ki lehet bírni. Ilyen hosszú úton szokott lenni pihenő is, amikor le lehet szállni pisilni, kakilni, cigizni vagy csak kinyújtózni. Ha időre mész, akkor mindenképpen a buszt válaszd, ne a vonatot!
2022. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!