Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vállalt már be valaki nagyon...

Vállalt már be valaki nagyon hosszú autóbusz utat?

Figyelt kérdés

Jövőhéten kellene mennem Szegedre. A helyzet meg az, hogy én Győrből indulnék. A menetrendek.hu-n meg megnéztem hogy juthatok oda és legnagyobb megdöbbenésemre tapasztaltam hogy van közvetlen buszjárat Győrből Szegedre. A gond csak az, hogy több, mint 5,5 óráig megy. Vállalt már be valaki ilyen hosszú utat? Hogy lehet kibírni? A leghosszabb eddig amit bevállaltam az Fertőszentmiklósról Veszprémig, már azt alig bírtam ki, pedig az "csak" 3 óra 3 perc (átszállás nélkül)

(Egyébként annyira kíváncsivá tett, hogy megnéztem melyik a leghosszabb buszjárat és a Zalaegerszeg-Békéscsaba a 10 óra 10 percével, na azt már végképp nem tudom, hogy hogyan lehet kibírni. Persze ha valaki pont Zalaegerszegről akar menni Békéscsabára. )

De maradjunk a Győr-Szeged útvonalon.

Természetesen lehet menni "gyorsabban"; azaz Pestig vonattal majd onnét vonattal, de csábító a 0 átszállás, ebből a szempontból kényelmes (olcsóbb is, mert durván egyenes vonalban halad, azaz km-ben a legkevesebb).

Ti mit csinálnátok? Kibírnátok a több mint 5,5 óra buszozást, vagy inkább vonat Pestig, Pesten bóklászni majd megint vonat Szegedig? Vonattal menni 4-4,5 óra (átszállási időtől függ), tehát csak 1-1,5 órát spórolnék.



2022. nov. 1. 21:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
86%

Gyerekként volt, hogy buszoztam 5 órát, nem élveztem, de túléltem.

Sok év kihagyás után nemrég lebuszoztam Pestről Szekszárda, "csak" 2 vagy 3 óra volt, de a halálomon voltam, megfogadtam, hogy ahova megy vonat, oda csak és kizárólag azzal megyek.

A visszaúton még annak az anyját is szidtam, aki kitalálta a távolsági buszokat.

2022. nov. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
76%
Nincs az a pénz, amiért én órakat tömegközlekednék.
2022. nov. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

A vonat azért késhet. Nekem is átszállós történettel volt a vonatozás nemrég.

Késett a vonat, az átszállásra "hagyott" idő meg nyilván nem elég. A két vonat közt volt 11 perc mondjuk. Addig szálljak le a vonatról, menjek jegyet venni, utána keressem meg a másik vágányon levő vonatot...mindez 11 perc alatt nem megy, főleg ha az első vonat késik, másrészt állnak sorban a pénztárnál és az automatánál is vannak emberek.

Talán inkább választanám a buszt. Az talán nem késik úgy fél órát, mint a vonat késhet.

2022. nov. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
82%
De a busz is kérhet kedves utolsó.
2022. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
#24 vagyok. Akár fél órát is késhet a busz is.
2022. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"Addig szálljak le a vonatról, menjek jegyet venni, utána keressem meg a másik vágányon levő vonatot...mindez 11 perc alatt nem megy, főleg ha az első vonat késik, másrészt állnak sorban a pénztárnál és az automatánál is vannak emberek."

Azt ugye tudod, hogy meg lehet venni előre az egész utazásra a jegyet? Nem kell minden vonatra külön venni. (Elnézést, ha tudod, nem akarok kioktató lenni, de úgy vettem észre, hogy vannak, akik ezt nem tudják.)

2022. nov. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

#17:33 Megvehetted volna a jegyet egyben. Nem tudom, most milyen az árképzés, de korábban jobban meg is érte egyben megvenni, mert olcsóbb volt pl. Miskolc-Győr, mint Mc-Bp+Bp-Győr külön. Vagy vehetsz jegyet okostelefonról, úgy kedvezményes is. Nem gondolnám, hogy akkora gond lenne az átszállás a kérdezőnek, hiszen mindkét városból/ba kb. óránként indulnak vonatok.

Én 7 éve ingáztam busszal Bp-Szófia közt, átlag 10h menetidővel, 1-2-szeri pihenő+határátkelők (2db). Ha lett volna vonat hasonló árban, akkor is szívesebben vonatoztam volna, ha átszállásos és esetleg 2-3 órával tovább megy. Kényelmesebb, kulturáltabb, plusz van rajta mellékhelyiség. Oké, a buszok egy részén is van, de ritka nyomorék.

Az ilyen irreális menetidejű belföldi buszokkal az a baj, hogy sokszor a fő funkciójuk a helyi lakosság kiszolgálása, azaz elszállítani őket rövidebb távokra. Mivel nem lenne praktikus, ha ekkora távnál át kéne szállni, ezért inkább egyben lenyomatják. Megnéztem a kérdéses leghosszabb idejű járatot: 30 települést érint és több helyen van 4-5 megállója. Egyedül Siófok és D.újváros közt van egy hosszabb, megállókkal nem szabdalt szakasza. Emiatt gyakori utascserére lehet számítani, annak minden kellemetlenségével.

Tehát én a vonatra szavazok, kényelmesebb az a kis testmozgás félúton (átszállás), mint végigseggelni ennyi időt buszon és a nulla átszállás jegyében antropológiai tanulmányokat folytatni a bennszülöttek buszozási kultúrájáról az országot átszelő járaton.

2022. nov. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
75%
igen, (viszonylag) elég sokat utazók Szegedre Debrecenből, illetve Pestre is általában busszal járok, igaz, ez átszállásos, vagy Egerben, vagy járattól függően Nyékládházán és/vagy Egerben kell átszállni, igaz, komplikáltabb mint vonatozni, de legalább ingyen van nekem (volános családtag), utazni meg szeretek :D
2022. nov. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
100%
Buszoztam már Spanyolországba, Németországba, Franciaországba, Lengyelországba, Bulgáriába stb. Aludtam is már buszon (amikor egész éjszaka utaztunk). Kicsit kényelmetlen volt a szűk hely miatt, de nem tragikus; most is bevállalnám, ha a vasút nem jöhet szóba. De a magam részéről többnyire a vonatot választom.
2022. nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Odafele vonattal mentem de visszafele már busszal, mert amit ír átszállási idő a vasúton, az tarthatatlan... Még 30 perccel hosszabb volt az út vonattal mint busszal. A busz ráadásul csak 10 percet késett összesen. Igazából a menetrendbe bele vannak számolva a késések, így volt ahol 15 perc helyett csak 5 percet vártunk, illetve volt egy szakasz ahol alig álltunk meg, ott is behozott némi késést.
2022. nov. 13. 12:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!