Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem szemtelenség ez a nyíregyh...

Nem szemtelenség ez a nyíregyházi utasoktól?

Figyelt kérdés
Ma vártam a vonatot Debrecenben ami 16.28-kor érkezett Nyíregyházáról és Budapestre ment 16.34-kor indult tovább Pestre, én csak Ladányig utaztam. KISS emeletes vonat volt és ahogy Debrecenbe msgérkezett, az alsó szint tiszta üres volt, az emelet tele, oda ült le mindenki aki Nyíregyházán szállt fel. Aki Debrecenben szállt fel az alsószintre ültek. Én is. Konkrétan én az alsószintet szeretem, az emeletet nem, azonban két szülő (ők is Debrecenben szálltak fel) a kislànyukkal felmentek az emeletre, majd lejöttek. Szóba elegyedtünk, mellém ültek a másik oldalra és beszélgettem velük Ladányig. Mondták, hogy a kislány ki akarta próbálni milyen fent utazni, két utast arra kértek, hogy a gyerek kedvéért, nem mennek be egy cserébe, hogy az alsószintre leülnek és ők hadd üljenek oda, mert csak a kislány miatt. Nem ment bele a két utas még azt is odavágták a szülőknek, hogy lent üres van sok hely és ennyi. Most kérdezem én, hogy nem szemtelenség, hogy cseréljenek és nem tették? Egy gyereket kellett volna nézni.

2022. nov. 5. 22:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%
Nem. A gyerekek miatt eleget szenved a társadalom amúgy is.
2022. nov. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Hú ez nagyon durva sztori, remélem, holnap Tornanádaska és Szendrő között nem futok bele ilyen pofátlanságba a Bz-n.
2022. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

#3 Eddig volt bennem némi kétség, mostanra azonban bebizonyítottad, hogy ostoba troll vagy, jelentettem is a kérdést, mint buta provokációt.


A kérdésed kizárólag arra irányul, hogy leparasztozd a nyíregyházi utasokat. Igaz, a kis mesédben mindössze két utas volt, aki nem adta át a helyét (miért is tették volna?), de te egy kalap alá veszed az összes Nyíregyházán felszálló utast. Itt mutatkozik meg ismételten a sötétséged: a menetrend alapján gyorsvonatról van szó, vagyis az érintett utasok felszállhattak még Újfehértón, Hajdúhadházon, Tégláson, Bocskaikerten, vagy Csapókerten. Csapókerten, ami Debrecen városrésze, de az előző három település is Hajdú-Bihar megye. Azt inkább meg sem említem, hogy egyes Nyíregyházán felszálló utasok nem nyíregyháziak, hanem vonattal vagy busszal jutottak el máshonnan a nyíregyházi állomásra, hogy onnan menjenek tovább.


Most, hogy a bugyuta meséd alapjait felrúgtam, adok neked egy kis ingyenes földrajzi, történelmi, illetve helyesírási leckét, szükséged van reájuk:


- Abaúj. Nem Borsod. Ahogy azt majd nyolcadikban fogod tanulni pár év múlva, a világégéseket követő megyerendezések során számos, területe egy részét elvesztett megyét összevontak, így jöttek létre ezek a torzszülöttek, mint Hajdú-Bihar vagy Borsod-Abaúj-Zemplén megye. Az általam jelzett, BAZ megyében található vidék, az abaúji részen található, ezért e térség vonatkozásban a "borsodi" jelző használata műveletlenségre utal.


- borsodi. Nem pedig Borsodi. Ezt majd hatodik osztály környékén fogod tanulni: ellentétben némelyik más nyelvvel, a földrajzi nevekből készített mellékneveket kis kezdőbetűvel írjuk.


A jelzés megtörtént, az admin vélhetően már csak reggel foglalkozik a kérdéseddel. Addig is dobd be az esti kakaót, majd térj nyugovóra.

2022. nov. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2022. nov. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Olyat nem lehet ezen a vonaton, hogy jegyvásárláskor megnézed, fentre szól-e? Én cseréltem volna a gyerekkel, de nekem nem nagy újdonság az emeletes vonat (legfeljebb az, hogy itthon is van, még nem találkoztam vele).
2022. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Maga az, hogy az emeletre nennek az nem nagy baj. Viszont szerencsétlen kislányt nem engedték oda, és még vissza is szóltak. Kapják be a létező legnagyobbat.
2022. nov. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Aha, értem, szóval mostmár akkor ha bármit akar a gyerek, akkor megadjuk neki? Úgy, közösen, társadalmi szinten? Együtt neveljük? Vagy mi az elképzelés?
2022. nov. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem volt szép dolog attól a két utastól. De mivel tele volt az emelet, sok más utast megkérdezhetett volna még az anyuka, és le merem fogadni, hogy lett volna köztük több olyan is, aki szívesen átadta volna a helyét.

Én is megtettem volna, egyébként is átadom a helyem az időseknek, terhes nőknek, kisgyermekes szülőknek, bottal járóknak és bárkinek, akit úgy ítélek meg, hogy jobban rászorul az ülőhelyre, mint én.

Mondom ezt Nyíregyházán született és 20 évig ott élt, majd BAZ megyébe költözött és itt élő 24 éves nőként. És bizony, még helyesen is tudok írni. 😉 Mert nekem ez fontos, ahogy a segítőkészség is. Ez pedig kortól, nemtől, lakóhelytől független. Inkább befolyásolja a neveltetés és a belső motiváció, ami sok emberből már gyermekkorában kihal a környezete romboló hatása révén.

De azért, mert találkozol egy-két emberrel, akire valami jellemző, azt még nem helyes ráhúznod egy egész város lakosságára, hogy a példádnál maradjunk.


Úgyhogy kérlek, többé ne általánosíts.

2022. nov. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Nem. Én személy szerint utálom az ilyen szülőket.


Elvárja, hogy mindenki ugráljon, hogy a kis tüncike büncike kívánsága teljesüljön.


Egyszer volt is konfliktusom egy ilyen anyatigrissel, akinek reggel a tömött vonaton az volt a problémája, hogy nem vettük észre, hogy a kis bennettke akarja megnyomni az ajtónyitó gombot.

2022. nov. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#10 Nem is akarok, nem is szeretnék általánosítani, de amikor Nyíregyházára átmentem úgy néha, mindig észrevettem, hogy bizony több a mogorvább ember mint ahol én élek. Itt is van sok, de ott több. És amikor már a 30. goromba emberrel beszéltem ott Nyíregyházán, bocsánat de megjegyzem, hogy ott kicsit mogorvábbak az emberek. Biztos oka van nem tudom, én viszont nem akarok senkit bántani.


Amúgy meg sem a FLIRT sem a KISS nem Budapest-Nyíregyháza-Budapest útvonalra való hanem elővárosba.


Nem távolsági hanem elővárosi vonat.

2022. nov. 6. 02:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!