Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van esély arra, hogy a MÁV...

Van esély arra, hogy a MÁV újra indítja Burgaszba a vonatjáratot?

Figyelt kérdés

Heti egy oda és heti egy vissza?

A horvát Adria jelentősen megdrágult az utóbbi években, az Euró bevezetése szintén drágulást hoz a magyar turistáknak. Bulgáriában fele annyiért vannak szállások és lényegesen olcsóbban jönne ki egy nyaralás.

Az Adria IC-t nagyon reklámozzák és nyomatják, már 3 alkalommal használtuk ki mi is a lehetőséget. Nagyon szuper járat.

De a horvát árak nagyon megemelkedtek, illetve autóval is könnyebben elérhető a közelsége miatt. Biztos nagy igény lenne újra a bolgár tengerpartra is járatot indítani.



2023. jan. 5. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Esély mindig mindenre van
2023. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy közel 24 órás járat nem biztos, hogy versenyképes lenne, és ha az Adria IC annyira bejön, akkor inkább oda küldik a használható fekvőhelyes és hálókocsikat.

Ha a Budapest-Belgrád vasútvonal elkészül, akkor Nisen és Szófián keresztül versenyképesebb útvonal jöhetne létre, mint a romániai volt.

2023. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem kellett volna a fideszre szavaznod és akkor most nem sírna a szád, hogy jááj de drága azejuró!

Bulgáriába lehet menni repülővel is, olcsóbb és egyszerűbb mint a vonat.

2023. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal a MÁV-nál kocsihiány van. Illetve az sem elhanyagolható tény, hogy a vírushelyzet előtt főszezonban minden nap volt Adria IC, ez tavaly már csak heti 3 volt. Nem csodálkoznék, ha idén megint több lenne (elég jó kihasználtsággal megy mindig). Egyre több a fapados járat, meg mintha a magyarok kicsit leszoktak volna Bulgáriáról, úgyhogy én nemre tippelnék.
2023. jan. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem sem fog beindulni, de heti egy vonatpárral szerintem simán mehetne, mert elég sok helyet érint az útvonala során, ahová szívesen elmennének az emberek. Esetleg Bulgáriából is jönnének hozzánk. Tudom a repülő gyorsabb, kényelmesebb, de valakik idegenkednek a repüléstől, valakiknek egy élmény a vonatozás, stb. sok hátránya mellett sok pozitívuma is van a vonatos utazásnak.
2023. jan. 11. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!