Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsofőr miért kéri el...

A buszsofőr miért kéri el felszálláskor a diákigazolványomat is?

Figyelt kérdés
Bérletem van amit természetesen mindig felmutatok, de az egyik sofőr elkéri a diákigazolványt és az igazolókártyát is. Miért?

2023. jan. 6. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Hogy jogosan használod e a bérletet, érvényes-e a diákod.
2023. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

A diákbérleted kedvezményes árú, és a kedvezményt csak akkor veheted jogszerűen igénybe, ha valóban diák vagy. És ezt kell igazolnod.

Ez egyébként ugyanígy van, ha bármilyen jogcímen jár neked kedvezményes jegy vagy bérlet. A kedvezményre való jogosultságodat igazolnod kell.

2023. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Igazolnod kell, hogy jogosult vagy a kedvezményes bérletre.
2023. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha zavar ez a dolog, akkor veheted a teljes árú bérletet.
2023. jan. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Mert őt is ellenőrizhetik, és ha felenged, akkor meg is bas... bűntethetik.
2023. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont azon gondolkodtam, hogy miért nem kéri el? Tőlem eddig sose kérték el még az ellenőrök sem.

BudapestGO-n van a bérletem, de ott is kiírja a minta felett, hogy diák.

2023. jan. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
#6 Budapesten nem igazán kérik el, mivel az elsőajtózás miatt így is jobban megborulhat a menetrend. Ha mindegyik utastól elkérnék az igazolványát is, akkor nagyon sokat késnének a buszok. Egyébként az ellenőrök általában elkérik, ha úgy nézel ki, mint aki már kijárta a sulit.
2023. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nekem pl metróállomáson a mozgólépcső előtt csak lescannelik de nem kérnek pluszba diákot, inkább csevegnek a munkatársakkal.
2023. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 ott nekem sokszor be sem olvassák, de ha leszáll egy nagyobb tömeg, őket sem tudják kontrollálni. Láttam már olyat, hogy csak félreálltak és engedték a tömeget kiáramolni.
2023. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9: A mozgólépcső tetején álló biztonsági őrök és/vagy utaskoordinátorok csak a befelé menőket ellenőrzik, a leszállók ellenőrzése nem feladatuk, nincs is jogkörük pótdíjazásra, arra csak a lila karszalagos ellenőröknek van. Ők ellenőrzik a leszállókat.
2023. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!