Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mozdony is egy vasúti kocsi...

A mozdony is egy vasúti kocsi fajta vagy csak azt nevezik vasúti kocsinak amiben nincsen motor? És mi a szakmai neve annak a fajta vasúti kocsinak amiben van vezetőállás de nincsen benne motor?

Figyelt kérdés
2023. jan. 27. 19:29
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyjátok direkt trollkodik csak ha úgymond a jegy maradt ág egyetlen válasza amit ugye nem is cáfolt senki de akkor a logikája szerint emiatt vasúti kocsi a mozdony.

Tényleg az idevagod mondás aki h.... azt hagyjátok sora.

2023. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok még egyet se kéne valasuolnom nemhogy többet.
2023. jan. 28. 13:45
 13/36 MGéza ***** válasza:
100%
Milyen mozdonyra kell menetjegy kérdező? Konkretizáld már ha szabad kérni. 12 évig voltam vasutas, cirka 30 éven át utaztam rendszeresen, de mozdonyra jegyet még senki sem váltott, mivel arra utas nem mehet fel. A személyzet meg utas, annak meg nem kell jegy, de te biztos jobban tudod miről beszélsz. És most várunk, hogy felvilágosíts minket. :D
2023. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 MGéza ***** válasza:
100%
De te lehet hogy a motorvonatról beszélsz... Nos az tud utast szállítani, de az meg nem mozdony. Például a mellékvonali Bzmot motorkocsinak lehet pótkocsija, de attól hogy az húzza a szerelvényt, még nem mozdony.
2023. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Úgy voltál te vasutas ahogy én. Viszont a Google használattal még felzárkózhatsz.
2023. jan. 28. 21:01
 16/36 MGéza ***** válasza:
100%

:D :D

Ehhez már csak ennyit tudok hozzáfűzni. Biztos csak álmodtam. Menjél inkább te is, régen köpött már ma a maci. :D

2023. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Szerintem simán trollkodik... gratulálok neki, hogy eljutott addig, hogy ha valaki akar mozdonyon utazni akkor a tartózkodási engedély mellé kell menetjegy is, de ebből milyen logika kapcsán hozta ki, hogy akkor már vasúti kocsi lesz.

De én már leírtam neki, hogy hivatalosan a mozdony önerőből helyváltoztatás képes utasszállításra nem alkalmas vasúti jármű, ennél jobban már nem lehet elmagyarázni, ha nem képes megérteni, hogy attól, hogy külön engedéllyel lehet rajta utazni még nem lesz vasúti kocsi.

2023. jan. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Jelenteni a kérdező minden beböfögését reagálás helyett.


Amúgy te fasz, a mozdonyra nem kell jegy: utast nem szállít, tehát nincs aki felszálljon rá jeggyel. Ha vasutas száll fel rá, akkor ő meg alapból ingyen utazik, tehát nem kell jegy. Ha meg valami sajtós egy riport, videoriport kedvéért, azt csak külön engedéllyel teheti meg, nem kell jegy.



Kedves 13, lehet hogy látott régen egy MDMot szerelvényt, és a vezérlőkocsit nézte mozdonynak, mivel dízelmotor abban is van (elektromos fűtés generátorát hajtja). Nem gáz, vasutas is járt már így. Nem tudom, hogy vasutas urban legend-e a történet, de egyszer egy MDMot szerelvény mozdonyát elvitték bevontatni valami megfeküdt BzMot-ot, aki megcsak a szerelvény elejét látta, nem értette hogy a jelző szabad, a motor jár, miért nem indul már el...

2023. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Hivatalosan akkor kell jegy ha valaki a gépen szeretne utazni, és felszáll x helyen, y-on le, akkor ugyanúgy meg kell vennie a jegyet is, de alapból már az engedély kiváltása sem ingyenes, ahhoz az összeghez képest a jegy ára meg már semmiség kategória.


De a lényegen nem változtat, hogy ettől a mozdony még nem lesz vasúti kocsi.

2023. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Utasszállításra nem alkalmas csak éppen utas szállítható vele. A többi stimmel.
2023. jan. 28. 22:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!