Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sok ember miért rakja le a...

Sok ember miért rakja le a holmiját a mellette lévő üres helyre a vonaton meg a buszon?

Figyelt kérdés
Akárhányszor felszállok valamilyen tömegközlekedési járműre, azt látom, hogy sok ember a táskája a mellette levő üres helyen van, a legrosszabb az, amikor leülnek kívülre ès a cuccokat meg belülre rakják. De miért? Ennyien nincsenek tisztában, hogy a jegy meg a bérlet egy helyre szól?

2023. febr. 15. 15:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
*8
2023. febr. 15. 17:01
 12/23 anonim ***** válasza:
20%
#10 Köszönöm, jó ötlet.
2023. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, ha jön valaki, felőlem üljön be az ablak mellé, elveszem a táskámat. de én biztos nem ülök oda, mert nem férek el.
2023. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A 2-es válaszolóval maximálisan egyetértek.
2023. febr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Ha nincsen sokan, minek fogjam az ölemben, vagy rakjam a földre? +Nem szeretem, hogy ha az amúgy tök üres buszon mellém ülnek a tarhálós cigányok, meg a beszélgetni akaró öreg nénik, erre is megoldás a táska. Ha többen lesznek a buszon, természetesen magamtól elveszem onnan. Mások mondjuk nem, hanem szólni kell nekik, de akkor ők is el szokták venni.

A külső ülésre meg azért ülök, mert ha beülök belülre, akkor a végállomás előtt 2 megállóval, ahol le akarok szállni, akkora a tömegnyomor a buszon, hogy így is alig tudom leverekedni magam, arra végképp nem lenne hely, hogy még ki is engedjen az, aki kívül ül. Természetesen beengedek mást belülre, de én nem akarok beszorulni, hogy aztán meg ne tudjak leszállni.

2023. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
63%

Pont azért, amit előttem is leírtak. Ha még van hely bőven, akkor mellém ne üljön senki. Ha nő a tumultus, akkor elveszem magam mellől.

Még régen, a trolin megesett, hogy jobboldalt ablak mellett ültem, és magam mellé, a belülső ülésre raktam a hátizsákomat. Felszáll egy öreg kényszerbeteg nyanya, és rámszól, hogy oda szeretne ülni. Mondom vannak ám még helyek, nézze csak ott a bal oldalt is. De nem, ő oda akar ülni, mert ő mindig jobboldali duplaszék valamelyikére ül, ha van üresen. Nagy ívben les**rtam. Vegül pampogva leült balra. Megjegyzem, ez hajnal ötkor volt (munkába mentem, nyilván a nyanya is, mert gyakran láttam), tehát még csak arról sem lehetett szó, hogy baloldalt esetleg rásüt a nap .

2023. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert minek szorongassam az ölemben ha le is tehetem magam mellé. Ha valaki be akar ülni, akkor kinyitja a száját és elveszem a cuccom/ beengedem magam mellé. Ha ehhez is lusta akkor álljon🤣, vagy üljön máshova.Nem az én problémám. Belső ülésre csak akkor ülök ha a párommal utazunk és ő van kívül.

Régebben többször volt, hogy mikor belülre ültem egy idegen miatt aki le akart ülni mellém, nekiállt morogni mikor le akartam szállni és ki kellett engednie. Volt hogy fent is ragadtam emiatt mert a nyanya elaludt, vagy csak úgy csinált, és nem engedett ki időben. Szóval ha egyedül megyek valahova, nem ülök belülre ez fix. És mivel én voltam ott előbb, én választok ülést.

Ha én szállok fel kèsőbb pl, és mar csak belső ülések üresek, nem szoktam leülni sem. Nem túl kényelmes. Alapból a buszokon nagyon rosszak az ülések, kb 160 centis embereknek lett tervezve, én sokkal magasabb vagyok hosszabbak a lábaim és csak kínlódok, szarrá nyomódnak a térdeim. Olyan részt szoktam keresni ahol több hely van a lábamnak, vagy inkább állok. Nem esik le a gyűrű az ujjamról akkor sem.

2023. febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
46%

"Ha valaki be akar ülni, akkor kinyitja a száját és elveszem a cuccom/ beengedem magam mellé."


Vagy te is morogni kezdesz, mint az általad leírt nyanya. Amit ugye mi nem tudunk megjósolni, szóval mi sem tehetünk mást, mint hogy hozzád se szólunk, és inkább szenvedünk állva a tömegben.

2023. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#18: nyilván mindenki más a hülye, csak te látod jol a világot :)))
2023. febr. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Most akkor mit értünk belső ülés alatt? Mert én a 16-osomban belülső alatt az utastér közepe felölit, én az ablaknál ültem.
2023. febr. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!