Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sok ember miért rakja le a...

Sok ember miért rakja le a holmiját a mellette lévő üres helyre a vonaton meg a buszon?

Figyelt kérdés
Akárhányszor felszállok valamilyen tömegközlekedési járműre, azt látom, hogy sok ember a táskája a mellette levő üres helyen van, a legrosszabb az, amikor leülnek kívülre ès a cuccokat meg belülre rakják. De miért? Ennyien nincsenek tisztában, hogy a jegy meg a bérlet egy helyre szól?

2023. febr. 15. 15:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

"Ennyien nincsenek tisztában, hogy a jegy meg a bérlet egy helyre szól?"


Hát most, hogy mondod, istenuccse úgy van!

De jó, hogy vagy nekünk, nálad nélkül oszt rá nem gyöttünk vóna.

Tudod, van olyan, hogy a jegy 1 helyre szól.

Olyan is van, hogy egyre sem, mert nincs ülőhely. Pedig jogom lenne hozzá, mert megvettem a jegyet, mégsem jut.

Ha meg van mellettem egy üres hely, akkor oda rakom a cuccom és nem a leköpött, mocskos földre. Ez van. Majd ha valaki oda akar ülni, akkor az szól és elrakom onnan.

2023. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Tömött járművön nem szoktam magam mellé rakni, de ha sok hely van, akkor minek szorongassam az ölemben a táskám, kabátom, vagy tegyem a lábam közé a szatyrot? Akit rászorulónak vélek, attól én kérdezem meg, hogy szeretne-e leülni, akár beljebb is ülök miatta. Mindenki mást szívesen belülre engedek, ha megfelel a BKK szabályzatban feltüntetett tisztaságunak. Nem szeretek hajléktalan vagy csak simán büdös ember mellett ülni, ha már én is fizető (teljes áru bérlet) utas vagyok.
2023. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1: Hát pedig elég bunkóság. Igen van az az az eset amikor nincs hely, de ha van, egy pár, akkor miért kell mèg azt is elfoglalni? A táskát az öledbe is betudod venni.
2023. febr. 15. 16:10
 4/23 A kérdező kommentje:
2: Nem erre gondoltam. Én is így teszek, ha tényleg kevesen vannak. Én a tömött buszokra gondolok.
2023. febr. 15. 16:11
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is odarakom, mert ott érzem biztonságban.

Ha kevés az utas!

De!

Figyelek és ha jön másik utas, akkor felveszem az ölembe. Ha sok utas van, akkor meg le sem rakom hanem az ölemben tartom.

Engem is idegesít amikor nem tudok leülni ilyenek miatt...

Sok esetben még a helyjegyen megjelölt helyemért is "könyörögni" kell. Sokan azt hiszik övék az egész vonat. A kis csitriktől a vén szipirtyókig.

A kicsiket befenyítem, mert mégiscsak 190 centi és 110 kg vagyok, úgyhogy velük arrébrakatom a táskát, vagy arrébteszem én. De általában ha csak megfogom, már kapcsolnak és elnézéskérések közepette elteszik.

De a vérmamákkal nem merek hajba kapni. Nincs is nekik, meg hát olyan pergőtüzet zúdítanak az emberre, hogy egyszerűbb három kocsival arréb fedezékbe vonulni. :D

2023. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, mi a problémád? Jó hangosan megkérdezed, hogy megengedi/megengeded, hogy leüljek? Egyből vinni fogja a táskáját onnan.


Nem nyámnyilának kell lenni, hanem szólni. Ha nem késelő kinézetű ork, hanem normális ember, akkor a fenti kérdés minden esetben működik.

2023. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

4: De miért én fussak felesleges köröket azért amiért fizettem?

Különben ilyenkor nem egyszer van az, hogy ha kérem, akkor megy a szemforgatás, vagy még fülhallgató van a fülébe ès nyomkodja a telefonját ès úgy kell bökdösnöm, hogy leszeretnék ülni.

Úgyhogy sok esetben szerintem ezt direkt csinálják.

2023. febr. 15. 16:44
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Én igyekszem arra figyelni hogy a kérdezőhöz hasonló idegesítő alakok ne mellém üljenek mert elrontják az utazás élményét.


Nyilván ha szépen megkérdezi akkor nem fogok hazudni, de amíg olyan láma, hogy nem teszi addig örülök hogy máshová ül le.

2023. febr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

#7


Persze, hogy direkt csinálják. Olyanok, mint akik a végállomásig utaznak, de azért a külső ülésre ülnek, nehogy le tudjon melléjük bárki más ülni. GYK-n is ezek az emberek vannak fenn, úgyhogy itt értelmes választ nem fogsz kapni.

2023. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
6: Akkor vigyél még fel kettő nagy bőröndöt ès barikádozd el magad, garantálom senki nem fogja elrontani az utazási élményed.
2023. febr. 15. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!