Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek jogosan büntettek...

Szerintetek jogosan büntettek meg BKK-n?

Figyelt kérdés

Szóval kezdeném ott, hogy nem vagyok Bp-i, bizonyos okok miatt havonta-kéthavonta fel kell/kellett járnom az elmúlt félévben. Ha a villamost-metrót…stb használtam, mindig vettem vonal jegyet amit kezeltem is. A mai nap a villamosra szálltam fel úgy, hogy közvetlenül utánam/mögöttem szállt fel az ellenőr is. Épp a jegylyukasztónál (vagy hogyhívják) álltam és dugogattam be a jegyem, viszont sehogy nem akart működni. Mivel mögöttem volt az ellenőr és gondolom látta, hogy nem bliccelni akarok, vagyis feltételezem, hogy nem nézett olyan hülyének, hogy ha egyszer vele együtt szállok fel, akkor bliccelni tervezek.. na mindegy. Készségesen szóltam neki, hogy nem bírtam kezelni a jegyem mert az automata sehogyan sem fogadja el. Erre kivette a kezemből a jegyemet és zsebre vágta. Majd megnézte, hogy a gép működik-e. A gép működött ezért közölte velem, hogy ez 12 ezer lesz. Én csak pislogtam!! Mondtam neki, hogy dehát nem látta, hogy kezelni próbáltam azt a jegyet?! Akkor legyen szíves és próbálja meg Ön is…szerintem valamiért az én jegyemet nem érzékeli.

Annyi volt a válasz, hogy “Én aztán biztos, hogy nem dugom be sehova! Biztosan összegyűrte vagy megkopott.. ez nem az én felelősségem”


Szóval kifizettem… de valahol nem éreztem igazságosnak.


Aki esetleg pesti és jobban tudja, hogy mi a módi tudna segíteni, hogy mit kellett volna tennem? Vagy jogos volt-e?



2023. febr. 16. 09:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
A szabályok szerint jogosan büntetett meg, de itt viszont az emberi tényezőknek felül kellett volna írnia a szabályokat. Az esetet leírhatod a BKK-nak, aztán ha elfogadják akkor visszakapod a pénzt, de 99% hogy nem fogják. De egy próbát megér.
2023. febr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%
cool story bro
2023. febr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes, nekem már többször volt olyan, hogy nem akart működni vagy azt hazudtam, hogy nem sikerült, bedugta a gépbe és működött vagy szeme láttára mentem oda a géphez lyukasztani, és látta hogy nem most szálltam fel. Mégsem kaptam büntit. Akkor csak szerencsém volt?
2023. febr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Miért fizettek büntetést, ha nem érzitek jogosnak?
2023. febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Kamu
2023. febr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Én nem fizettem volna, ha a saját jegyemmel nem tudja bizonyítani. Nem hatóság, nem tarthat vissza, ha leszállok,úgyhogy ezt tettem volna.
2023. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

6-os, ha utána egy sok hónapos ide-oda levelezgetés utána a legfelsőbb fórum azt mondja, hogy mégis fizetned kell, akkor a bírság már sokszorosára nő.

Ugyanez van a parkolási bírságokkal is.

2023. febr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#7


A 6-os úgy érti, hogy nem ad oda semmilyen igazolványt és csekk nélkül elmegy a helyszínről.

2023. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%

Én úgy tudom joga van visszatartani a rendőr megérkezéséig.

Mondjuk nekem eleve nem stílusom az, hogy már fizikai erővel kelljen elszabadulnom valahonnan. Tehát, hogy ő fogja a kabátomat, én meg fejtem le az ujjait róla. :-)))

2023. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

#9


Hát rosszul tudod, azt a közterület-felügyelő teheti meg.

2023. febr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!