Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogosan büntettek meg? Lehet...

Jogosan büntettek meg? Lehet valamit tenni, hogy ne kelljen befizetnem?

Figyelt kérdés

Helyijáraton utaztam, az első ajtón szálltam fel, felmutattam a sofőrnek a buszjegyet és kilyukasztottam. Kicsit bénán gyűrtem bele a jegyet és nehezen működött a lyukasztó. Elől ültem le, a sofőr még beszédbe is elegyedett velem. Jöttek az ellenörök, akik szerint így nem lehetett kilyukasztani a jegyet. A két férfi ellenőr még próbált segíteni, hogy ha nagyon furcsán gyűrődik a jegy, simán lehet ilyen bénán lyukasztani és a sofőr is alátámasztotta, hogy látta, hogy lyukasztatlan jegy volt nálam felszálláskor és lyukasztottam is. Ennek ellenére a női ellenőr megbszott 20ezerrel.

A sofőr egyébként még oda is jött utána hozzám, hogy sajnálja és megoldást is ajánlott az ügyre (ami részéről nem volt szabályos), de annyira sokkhatás alatt voltam, hogy nem tudtam mozdulni sem.

Egyébként szociális fóbiás és pánikbeteg vagyok, sajnos nem tudtam megvédeni magam, pánikrohamot kaptam. Magyarázni se kell, hogy ha alig merek utcára menni, nem fogok közlekedédi szabálysértést elkövetni, mert egy kisebb incidenstől is kórházba kerülhetek.


Az ellenőr egyébkébt elvette a jegyemet, szóval bizonyítékom sincs a buszsofőr szaván kívül.


2018. szept. 5. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget, ha tudsz, aki eléggé határozott. Ha volt a buszon kamera, az is bizonyíték lehet.
2018. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint odaadtad a személyidet + a lakcímkártyádat? Aláírtad azt a papírt? Ha aláírtad, akkor nehéz lesz bizonyítani, hogy volt érvényes jegyed, főleg, hogy elvették tőled és nem adták vissza. Amit az 1. hozzászóló írt, tégy panaszt, írd le a történetedet.
2018. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg felvenni a kapcsolatot a helyi járat üzemeltetőjével. Tegyél panaszt, mondd el, hogy pánikbeteg vagy és a női ellenőr cselekvésképtelen állapotodban, pánikroham közben, semmilyen emberi bánásmódot nem mutatott feléd, sőt, kihasználta a helyzeted és megbírságolt jogtalanul és eltulajdonította tőled az érvényes jegyedet is.

Amire szükséged lesz: legalább egy tanú, a buszsofőr. Valahogy meg kéne találnod őt és megkérdezned, hajlandó-e tanúskodni az ügyben és cseréljetek elérhetőséget (telefonszámot). Tanúra mindenképp szükséged lesz a sofőr személyében, ha ő alátámasztja az igazadat, akkor a cég belső vizsgálatán a női ellenőrt fogják elmarasztalni.


Ami a legfontosabb: ne fizesd be a bírságot! Az a papír az egyetlen bizonyítékod amin rajta van, hogy 20 ezer forintra megbírságoltak. Ne hagyd el!

2018. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Csak érdekelne, hogy sikerült-e megoldást találni? Vagy inkább befizetted a bírságot?

2018. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!